Drugi dzień Pucharu Świata w judo bez medali Polaków

Nie udało sie powtórzyć Polakom sukcesów z pierwszego dnia Pucharu Świata w judo mężczyzn. Krzysztof Węglarz jako jedyny miał szansę medalową, ale ostatecznie zakończył rywalizację na 5 miejscu. Pozostali zawodnicy nie dotarli nawet do półfinałów.

Puchar Świata w Judo: dwa srebra dla Polaków pierwszego dnia! [zdjęcia]

W drugim dniu turnieju na matach hali Torwar walczyli zawodnicy kategorii 81 kg, 90 kg, 100 kg i +100 kg. Polskę reprezentowało aż 15 zawodników, nic więc dziwnego, że po sobotnich sukcesach apetyty były spore.

Niestety nasi zawodnicy odpadali dość szybko. W kategorii do 81 kg nie stanowili żadnej konkurencji dla lepiej dysponowanych rywali.

Najlepiej poczynali sobie judocy w kategorii do 90 kg. Łukasz Koleśnik wygrał trzy walki, a Robert Krawczyk jedną. Krzysiek Węglarz przegrał w półfinale ze zdobywcą srebrnego medalu, Victorem Fishmanem (Izrael) i musiał w walce o brąz uznać wyższość Kamila Magomedova (Rosja).

Nieco gorzej zaprezentowali się zawodnicy kategorii do 100 kg. Tomek Domański wygrał dwie walki, a Przemek Matyjaszek trzy i gdyby nie "przysnął" na moment oglądalibyśmy go w półfinale. Ale reszta zawodników nie pokazała praktycznie nic.

Podobnie, jak w kategorii powyżej 100 kg Tomek Tałach, Przemek Jaroszewski i Maciek Sarnacki odpadli już w pierwszej rundzie.

Ogólnie nasi judocy wypadli bardzo przeciętnie. Polska zajęła szóste miejsce w klasyfikacji punktowej. Najlepsi byli Francuzi, którzy wygrali w trzech z siedmiu kategorii wagowych.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani