Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Drugi nabór na zajęcia Uniwersytetu Drugiego Wieku od 10 stycznia

Karolina Kowalska
Kurs fotografii cyfrowej, seminarium filozoficzne "Myślenie dla początkujących" i warsztat psychologiczny "Praktyka świadomej obecności" to nowości w programie Uniwersytetu Drugiego Wieku w drugim trymestrze jego działania.

Od 10 stycznia osoby w wieku, który trudno zaliczyć do seniorskiego, oraz te, które czują się dużo młodziej, niż wskazywałaby na to ich metryka, mogą zostać studentami UDW. Zajęcia odbywać się będą, podobnie jak w poprzednim trymestrze, w Centrum Łowicka przy Łowickiej 21.

Jak zapewnia Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska, prezes Fundacji "Klasa Kobiet" i inicjatorka projektu, starczy miejsc dla nawet 200 studentów. Lwią część stanowić będą zapewne kontynuujący "studia". Oceny uczestniczek pierwszego trymestru były bowiem entuzjastyczne.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do warszawianek, które po przejściu na emeryturę lub stracie pracy nie mogą znaleźć zatrudnienia i chcą założyć własną firmę. Zajęcia z przedsiębiorczości koordynowane przez dr Ewę Lisowską ze Szkoły Głównej Handlowej mają zapoznać je z procedurami zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz wyjaśniać podstawowe pojęcia ekonomiczne i pomóc oswoić rynek pracy. W przyszłym semestrze dodatkowo ruszy program zatytułowany "Edukacja finansowa". Nadal kontynuowane będą też "Metakomfort", "Trening pamięci i koncentracji" oraz "Wystąpienia publiczne albo sztuka prezentacji". Innowacją jest blok spotkań "Opiekunka na godziny albo opiekunka jak babcia, babcia jak opiekunka", przeznaczony dla pań, które chciałyby zarabiać na opiece nad dziećmi. - Program opracowany został na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród rodziców. Bywa, że osoby w moim wieku zajmują się dzieckiem po swojemu i nie chcą słuchać uwag i wskazówek ze strony mamy i taty dziecka. Chcemy zmienić takie myślenie - to opiekunka powinna dostosować się do pracodawcy - tłumaczy Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska.

Drugi wiek ma swój uniwersytet w Centrum Kultury Łowicka

Zainteresowanie jest ogromne, podobnie jak w przypadku pierwszej edycji. - W koncepcji edukacji przez całe życie, zwanej czasem edukacją ustawiczną, wyraźnie brakowało możliwości kształcenia się pomiędzy pierwszym a trzecim wiekiem. Tak jakby świat dzielił się na seniorów i juniorów. Dla mojego pokolenia, ludzi szczęśliwie niemłodych i niestarych, nie było żadnej wyspecjalizowanej oferty. UDW wypełnił tą lukę - tłumaczy powodzenie projektu prezes Ćwiklińska-Kożuchowska.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto