Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Drugie życie „Edenu”

redakcja
redakcja
Przy odnowionym wejściu zamontowano windę dla osób niepełnosprawnych.
Przy odnowionym wejściu zamontowano windę dla osób niepełnosprawnych. redakcja
Półtora roku trwała modernizacja wieżowca przy ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu. Za kilka tygodni, ten opuszczony i zdewastowany budynek znowu zacznie tętnić życiem. Mieszkańcy osiedli Częstocice i Hutnicze mają nadzieję, że wraz z nim „ożyje” ta część miasta.

W dolnej części Ostrowca ostatnio wiele się dzieje. Już od ponad dwóch miesięcy działa hala sportowo- widowisko, której budowa diametralnie zmieniła krajobraz osiedla Hutnicze. Za kilka tygodni „życie" pojawi się w dawnym Międzyzakładowym Ośrodku Medycyny Pracy. Popularny „Eden" także zmienił się nie do poznania.
NOWOCZESNE ROZWIĄZANIAPółtora roku temu to, co dziś widać gołym okiem, było tylko w sferze planów. Odnowiona elewacja wieżowca, nowe instalacje i przebudowane piętra są już faktem. Niedługo do zmodernizowanego budynku przeprowadzą się pierwsze instytucje.- Obiekt zostanie oddany do użytku przed terminem- mówi Jarosław Górczyński, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.- Teraz trwają odbiory techniczne, a z końcem tygodnia, mam nadzieję, zostanie podpisany końcowy protokół.Budynek sprawdzają służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Jest on wyposażony w systemy alarmowe, zraszacze, a także nowoczesny system oddymiania każdego piętra.- W tej chwili po przebudowie to jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych w tej części województwa świętokrzyskiego- uważa wiceprezydent.
PRZYGOTOWANIA DO PRZEPROWADZEKPrace kosztowały prawie 12 milionów złotych. Budynek ma 9 kondygnacji, na każdym piętrze znajduje się około 30 pomieszczeń. Biura były budowane po konsultacjach z instytucjami, które będą je zajmować. Jako pierwsze, już na początku czerwca, wprowadzą się tam Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Szczególnie w przypadku tej pierwszej instytucji jest to o tyle ważna zmiana, że zajmie ona kilka pięter. Znacznie poprawi się jakość pracy i przyjmowania interesantów, szczególnie przez pracowników socjalnych. Będzie również wydzielony specjalny pokój do rozmów indywidualnych.Ostatnie piętro zajmie Straż Miejska, która będzie się również zajmować monitorowaniem obiektu. Część pomieszczeń przygotowano dla jego administratora- Zakładu Usług Miejskich.- Myślę, że to będzie pozytywna zmiana z punktu widzenia mieszkańców. MOPS i PCPR ściśle ze sobą współpracują, a teraz będą znajdować się w jednym budynku, a więc obsługa będzie pełniejsza- dodaje Jarosław Górczyński.- Kolejnym zadaniem będzie takie zorganizowanie transportu publicznego, aby autobusy przyjeżdżały w tę część miasta dużo częściej niż obecnie.Przeprowadzki jednostek mają odbywać się tak, by zakłócać rytmu ich pracy, a więc popołudniami i w weekendy. Być może na dolnych piętrach otwarte zostaną gabinety lekarskie, których w tej części miasta bardzo brakuje. W planach jest również budowa parkingu w miejscu obecnej zajezdni autobusowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto