MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Duże utrudnienia drogowe w Warszawie. W weekend drogowcy i tramwajarze planują prace na Woli i Targówku

PAP
PAP
Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
W sobotę i niedzielę w Warszawie można spodziewać się sporych zmian w ruchu drogowym. Największe utrudnienia obejmą rejon ulic Jana Kazimierza i Obozowej na Woli oraz Radzymińskiej na Targówku.
W sobotę i niedzielę w Warszawie można spodziewać się sporych zmian w ruchu drogowym. Największe utrudnienia obejmą rejon ulic Jana Kazimierza i Obozowej na Woli oraz Radzymińskiej na Targówku. ZDM / zdjęcie ilustracyjne
W sobotę i niedzielę w Warszawie można spodziewać się sporych zmian w ruchu drogowym. Największe utrudnienia obejmą rejon ulic Jana Kazimierza i Obozowej na Woli oraz Radzymińskiej na Targówku. Prace w weekend będą prowadzić drogowcy i tramwajarze. Czy to oznacza weekendowy armagedon komunikacyjny dla mieszkańców stolicy?

Obecnie gruntowną modernizację przechodzi jedna z najważniejszych ulic Odolan, chodzi o Jana Kazimierza. Drogowcy muszą teraz powiększyć plac budowy. Obecnie kierowcy poruszają się w jednym kierunku – na fragmencie od Sowińskiego do Studziennej. Jednak od piątku, 15 marca, od godziny 23.00 zostaną wprowadzone znaczące zmiany.

Przez Jana Kazimierza tylko w jedną stronę

Zamknięta zostanie północna stronę jezdni ulicy Jana Kazimierza między Gizów a Sowińskiego. Ruch odbywać się będzie drugą częścią jezdni w jednym kierunku – do Sowińskiego.

"Z ulic poprzecznych na ulicę Jana Kazimierza kierowcy wyjadą także wyłącznie w tym kierunku. Na skrzyżowaniu Sowińskiego i Wolskiej dłużej będzie się świeciło zielone światło dla samochodów wyjeżdzających na Wolską" – przekazał stołeczny ratusz.

Od ulicy Ordona do Gizów i na ulicy Sowińskiego kierowcy będą jeździli bez zmian – w dwóch kierunkach.

Nadal obowiązuje jeden kierunek ruchu na drugim odcinku Jana Kazimierza – od Sowińskiego w stronę Studziennej.

W sobotę i niedzielę w Warszawie można spodziewać się sporych zmian w ruchu drogowym. Największe utrudnienia obejmą rejon ulic Jana Kazimierza i Obozowej na Woli oraz Radzymińskiej na Targówku.

Duże utrudnienia drogowe w Warszawie. W weekend drogowcy i t...

Od soboty rozpoczną kursowanie autobusy linii zastępczej Z-5. Będą jeździły jednokierunkowo z pętli przy Cmentarzu Wolskim ulicami Wolską, Kasprzaka, Ordona, Jana Kazimierza i Hubalczyków z powrotem na pętlę Cmentarz Wolski. Zawieszone zostanie kursowanie autobusów linii 255.

W weekend duże utrudnienia drogowe w Warszawie
W sobotę i niedzielę w Warszawie można spodziewać się sporych zmian w ruchu drogowym. Największe utrudnienia obejmą rejon ulic Jana Kazimierza i Obozowej na Woli oraz Radzymińskiej na Targówku. UM Warszawa

Prace na Obozowej

"W sobotę 16 marca rozpocznie się budowa przystanków tramwajowych na Obozowej. Pierwsze z nich będą gotowe do końca miesiąca. Roboty będą prowadzone między ulicami Księcia Janusza a Deotymy. Raz zamykana będzie jezdnia południowa, raz północna" – poinformował ratusz.

Pierwszy etap prac rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę, z 15 ma 16 marca i potrwa do piątku 22 marca do końca dnia. Zamknięta zostanie jezdnia ulicy Obozowej w kierunku alei Prymasa Tysiąclecia od skrzyżowania z ulicą Księcia Janusza do ulicy Ciołka. Zakaz wjazdu na ten fragment nie będzie dotyczył dojazdu do posesji.

Kierowcy objadą utrudnienia ulicami Księcia Janusza i Górczewską do Ciołka.

W trakcie budowy przystanku na objazdy zostaną skierowane autobusy linii 129, 184, 197, 201, 249 oraz nocne N45 i N95. Autobusy linii 129 i 249 w kierunku Koła z ulicy Obozowej skręcą bezpośrednio w Ciołka i zakończą kursy na przystanku Dalibora 03, a w drugim kierunku (czyli PKP Ursus i Osiedla Górczewska) pojadą prosto Ciołka do Górczewskiej. Autobusy linii 184, 197, 201 w kierunku północnym pojadą prosto ulicą Ciołka do Obozowej i nią do Księcia Janusza. Trasy linii nocnych N45 i N95 nie zmienią się. W przeciwną stronę wszystkie autobusy będą jechały ulicami Księcia Janusza i Newelską do Ciołka.

Dodatkowo w weekend 16-17 marca tramwaje linii 20, 23 i 24 będą jeździły na krótszych trasach. "Dwudziestki" zakończą kursy (i wyruszą w przeciwnym kierunku) na ulicy Obozowej na przystanku Wawrzyszewska. Tramwaje linii 23 będą kursowały na trasie Czynszowa – Okopowa i następnie "zmienią się" w linię 24 o trasie Okopowa – Gocławek. Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa 70 z pętli Boernerowo na pętlę Koło oraz autobusowa linia zastępcza Z23 zapewniająca bezpośrednie połączenie z Bemowa na Wolę na trasie Nowe Bemowo – Ostroroga przez ulicę Obozową.

Ratusz zaznaczył, że budowa drugiego przystanku przy Ciołka rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę, z 22 na 23 marca, i potrwa do następnej soboty, 30 marca, do godziny 4.00. W tym czasie kierowcy nie przejadą w kierunku Księcia Janusza od Dahlbergha do Dalibora.

Objazd poprowadzi ulicą Deotymy i Górczewską do Ciołka.

W tym etapie zmienione będą trasy autobusów linii 129 i 249 – w kierunku Koła pojadą ulicą Ciołka – oraz nocnych N45 i N95, które w drodze na Bemowo ominą wyłączony z ruchu odcinek ulicami Deotymy, Górczewską, Ciołka, Newelską i Księcia Janusza.

W weekend duże utrudnienia drogowe w Warszawie
W sobotę i niedzielę w Warszawie można spodziewać się sporych zmian w ruchu drogowym. Największe utrudnienia obejmą rejon ulic Jana Kazimierza i Obozowej na Woli oraz Radzymińskiej na Targówku. UM Warszawa

W weekend 23-24 marca tramwaje linii 20, 23 i 24 będą kursowały podobnie jak tydzień wcześniej, czyli 20 do ulicy Obozowej (przystanek Wawrzyszewska), 23 na trasie Czynszowa – Okopowa, a 24 Gocławek – Okopowa. Na tory wyjadą także tramwaje linii 70 i autobusy Z23.

Ratusz poinformował, że budowa kolejnych przystanków planowana jest w drugiej połowie kwietnia. Okazuje się, że utrudnienia w ten weekend nie kończą się tylko na Woli.

Remont na Radzymińskiej i zamknięte jezdnie

Na Targówku w weekend 15-17 marca drogowcy wymienią nawierzchnię na jezdni ulicy Radzymińskiej w stronę centrum. W sobotę na wysokości ulicy Bystrej zamknięty będzie jeden, a w niedzielę dwa pasy.

Od piątku 15 marca od godziny 22.00 do soboty 16 marca do godziny 12.00 drogowcy będą pracowali na prawym pasie prowadzącym w stronę centrum. Zostanie on zamknięty od początku zatoki autobusowej Bystra 01 do skrzyżowania z ulicą Bystrą. Kierowcy pojadą dwoma pozostałymi pasami. Otwarty pozostanie skręt w ulicę Bystrą w prawo w stronę Kanałowej. Zamknięty będzie przejazd między jezdniami Radzymińskiej, a tym samym skręt w Bystrą w lewo. Na wyjeździe z Bystrej od strony Ząbek stanie znak nakazujący skręt w prawo – w stronę Marek.

Od soboty 16 marca od godziny 12.00 do poniedziałku 18 marca do godziny 5.00 zamknięte będą dwa pasy Radzymińskiej w kierunku centrum – środkowy i lewy. Kierowcy pojadą prawym pasem. Skręcać będzie można tak samo jak w poprzednim etapie.

Z ulicy Radzymińskiej do Bystrej będzie można pojechać ząbkowskimi ulicami Wolności i Stefana Batorego. Autobusy linii 199 tylko w stronę Bródna pojadą objazdem ulicami Radzymińską i Wolności.

Źródło: Warszawa Nasze Miasto / PAP

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piknik motocyklowy w Zduńskiej Woli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto