Dwa kolejne zwycięstwa Nesty Toruń

Jakub_Stykowski
Przemysław Bomastek jeszcze daleki jest od optymalnej formy, ale już teraz jest czołowym strzelcem Nesty. Lech Kamiński
Teraz krótka przerwa, a za dwa tygodnie zostaną rozegrane dwa wyjazdowe mecze na szczycie z Naprzodem Janów.

Torunianie wybrali się na dwa mecze do ostatniego w tabeli UKH Dębica. Wygrali oba bez większych kłopotów, a formą strzelecką błysnął Przemysław Bomastek.Kapitan toruńskiej drużyny na samym początku przygotowań do sezonu zerwał więzadła w kolanie. Leczył kontuzje kilka miesięcy i dopiero we wrześniu wznowił treningi. Od optymalnej formy, zwłaszcza fizycznej, jest jeszcze daleko, ale w I lidze i tak już zaczyna imponować statystykami.W pierwszym meczu w Dębicy swoją kanonadę rozpoczął w 9 minucie, strzelając trzeciego gola dla gości. Potem jeszcze trzy razy pokonał bramkarza UKH Dębica. Nesta w połowie meczu prowadziła już 6:1 i mogła spokojnie zapisać kolejne punkty na swoim koncie.Nieco więcej emocji było w niedzielę, głównie na początku meczu. W 5. minucie prowadzenie dla gości zdobył Jacek Dzięgiel, ale po kwadransie UKH niespodziewanie prowadził 2:1. Potem do głosu znowu doszła pierwsza formacja toruńskiego zespołu. Wyrównał Bomastek, a w drugiej tercji kolejne gole strzelili: Mariusz Kuchnicki, Piotr Huzarski i jeszcze raz Bomastek (w sumie 9 punktów kanadyjskich w ten weekend).Drużyny I-ligowe ponownie zmierzą się o punkty za dwa tygodnie. Wtedy na dłużej może zostać rozstrzygnięta kwestia lidera rozgrywek - w Janowie prowadzący Naprzód dwa razy podejmie Nestę. Teraz obie drużyny dzieli w tabeli jedynie bilans goli.DĘBICA - NESTA 4:9 (1:4, 1:2, 2:3) Bramki: 0:1 Huzarski - Gościmiński (3), 0:2 Winiarski - Gościmiński (5), 1:2 Mól - Kowalówka (8), 1:3 Bomastek - Kalinowski (9), 1:4 Bomastek - Kalinowski, Huzarski (12), 1:5 Winiarski - Gościmiński (24), 1:6 Bomastek - Chrzanowski, Kalinowski (31), 2:6 Kulawik - Bielarczyk, Paliwoda (39), 2:7 Huzarski - Kuchnicki, Kalinowski (42), 3:7 Piskor - Lacheta (44), 4:7 Gągol - Piskor, Baryła (57), 4:8 Dzięgiel - Pronobis, Pieniak (57), 4:9 Bomastek (60) DĘBICA - NESTA 4:7 (2:2, 0:3, 2:2) Bramki: 0:1 Dzięgiel - Husak (5), 1:1 Lacheta - Gągol (11), 2:1 Gągol (14), 2:2 Bomastek - Kuchnicki, Huzarski (19), 2:3 Kalinowski - Bomastek, Kuchnicki (24), 2:4 Huzarski - Bomastek, Chrzanowski (25), 2:5 Bomastek (31), 2:6 Dzięgiel - Gościmiński, Lidtke (44), 3:6 Klaja - Lacheta (53), 3:7 Huzarski - Bomastek, Kuchnicki (55), 4:7 Kulawik - Grelich (59) Nesta: Plaskiewicz, Bojanowski - Huzarski, Chrzanowski, Kalinowski, Kuchnicki, Bomastek - Lidtke, Pronobis, Husak, Dzięgiel, Pieniak - Heyka, Mądrowski, Kurpiewski, Winiarski, Rodziewicz - GościmińskiW innych meczach: SMS II Sosnowiec - Orlik Opole 2:8 i 0:4, KTH Krynica 2:1 (dogr.) i 3:1, Legia Warszawa - Naprzód Janów 2:8 i 2:71.