Dwa medale uczniów z „Dwójki” (zdjęcia)

Gimnazjum nr 2 w Lubartowie
Złoty i srebrny medal to dorobek przywieziony przez Adriana Drozda i Magdę Dąbrowską, reprezentujących Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie, z wojewódzkich zawodów lekkoatletycznych, które odbyły się 28 maja 2014 roku w Puławach.

W gronie wielu sportowców całego województwa rywalizujących o miano najlepszego lekkoatlety na dystansie 2000m, bezkonkurencyjny okazał się Adrian Drozd, który w bardzo dobrym stylu i z dużą przewagą wygrał ten bieg, uzyskując rewelacyjny wynik 6`19``,37. Jest to jednocześnie nowy rekord szkoły, który został pobity o 9 sekund.
Bardzo blisko uzyskania złotego medalu była Magda Dąbrowska, startująca w konkurencji pchnięcia kulą. Walka toczyła się do ostatniego pchnięcia. Po serii eliminacyjnej Magda zajmowała 6. pozycję. W serii finałowej w przedostatniej kolejce uzyskała wynik 10,10m, co dało jej prowadzenie. Niestety w ostatniej serii został pobity wynik Magdy o 14 cm i ostatecznie musiała zadowolić się drugim miejscem.
W biegu na 300m naszą szkołę reprezentował także Hubert Ligęcki. Silna konkurencja i dominacja zawodników na co dzień startujących w mitingach LA nie pozwoliła Hubertowi uzyskać miejsca medalowego. Do szczęścia zabrakło niewiele ponad pół sekundy. Wynik Huberta to 39,74 sek.
Gratulujemy udanego występu naszym zawodnikom !!!