Dwumecz z KSZO na remis

Michał Dudek
Bardzo dobrze w rozgrywkach o Puchar Polski spisują się siatkarki PLKS Pszczyna. Podopieczne Jarosława Bodysa w III rundzie ograły KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. Tym samym zespół z Pszczyny awansował do IV rundy, gdzie zmierzy się z I-ligowym Sokołem Chorzów w dwumeczu. Gorzej naszym siatkarkom poszło w meczu ligowy, który odbył się w sobotę. Uległy KSZO 2:3 zdobywając tylko jeden punkt.

Pojedynki z KSZO Ostrowiec w tym sezonie należeć będą do bardzo emocjonujących dla trenera Jarosława Bodysa i kilku zawodniczek, które jeszcze do niedawna reprezentowały zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego a on sam był jego trenerem.

Pucharowe spotkanie w rozgrywane Pszczynie zakończyło się pewnym zwycięstwem PLKS 3:0. Mecz nie był jednak łatwy, zwłaszcza na początku pierwszego seta, kiedy rywalki z KSZO prowadziły kilkoma punktami. Później już dzięki większej determinacji PLKS zdominował sytuację na parkiecie. W ligowym meczu w Ostrowcu role się odwróciły. To KSZO był stroną dominującą, potwierdzając to doskonałą skutecznością szczególnie w pierwszej i drugiej odsłonie meczu. Podopieczne Jarosława Bodysa bardzo ambitnie walczyły i, mimo że w trzecim secie przegrywały już 17:20, zdołały odrobić straty i złapać kontakt z rywalkami. W partii czwartej nasze siatkarki wygrały do 22. Niestety, w tie breaku KSZO rozbiło nasz zespół do 4 i wygrało całe spotkanie 3:2.

Jutro siatkarki PLKS we własnej hali podejmować będą Trefl Sopot. Początek spotkania o godzinie 18.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?