Dzieci na rowery – rodzinny piknik już za nami

Akcja specjalna "Dzieci na rowery"
4 czerwca 2023 w Parku Szczęśliwickim na warszawskiej Ochocie odbyła się fantastyczna, rodzinna impreza „Dzieci na rowery”. Wydarzenie przyciągnęło tłumy najmłodszych entuzjastów dwóch kółek i ich rodziców. Rowerkowe wyścigi zostały zorganizowane we współpracy z włodarzami dzielnicy Ochota oraz przy wsparciu PKN Orlen.

Od samego rana na terenie parku unosiła się ekscytacja. Uczestnicy – w pełnym rynsztunku
rowerowym – przygotowywali się do zawodów pod okiem swoich rodziców. W wyścigach rowerowych mogły wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Udział w imprezie wzięło prawie 700 dzieci. Wszyscy otrzymali specjalne numery startowe. Nikt nie musiał się obawiać przegranej, bo zawody zostały zorganizowane w myśl zasady „każdy wygrywa”. Podczas wyścigów młodzi rowerzyści prezentowali swoje umiejętności i ogromny zapał. Na podium z dumą stanęły więc wszystkie dzieci, które otrzymały dyplomy oraz medale za zajęcie 1-2-3 miejsca oraz nagrody w postaci godzinnego karnetu do Hulaparku w HULAKULA oraz worko-plecaki od lajt mobile. Nie mniej dumni byli ich rodzice, którzy podczas wyścigów dopingowali swoje pociechy.

Oprócz rowerowych zawodów na uczestników czekało także mnóstwo ciekawych animacji i atrakcji. Dzieci mogły poznać podstawowe zasady ruchu drogowego w specjalnie zaaranżowanym w tym celu miasteczku ruchu drogowego. W czasie imprezy odbywały się pokazy udzielania pierwszej pomocy. Ratownik medyczny uczył podstawowych czynności ratunkowych, a maluchy mogły potem wypróbować nowo nabyte umiejętności. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko policji, bo przecież fascynacja najmłodszych zawodem policjanta jest powszechnie znana. Dzieci miały możliwość zapoznania się z radiowozem, co było dla nich wielką atrakcją. Na najmłodszych czekały też wspaniałe kolorowanki, zabawy z piłkami i zajęcia taneczne. W imprezie wzięła też udział straż miejska. Na terenie parku znalazł się również serwis rowerowy, który okazał się także ważnym elementem wydarzenia.

W czasie imprezy, w której wzięli także udział: Dorota Stegienka – burmistrz i Grzegorz Wysocki – zastępca burmistrza dzielnicy Ochota, odsłonięto pamiątkowy mural wykonany przez artystów ukraińskich. Dzielnica Ochota z wielkim zaangażowaniem wspiera społeczność ukraińską przebywającą w Warszawie, opiekując się szczególnie dziećmi uczęszczającymi do szkół zlokalizowanych na terenie dzielnicy, których jest ponad 500. Regularnie organizowane są też transporty z pomocą humanitarną dla Iwano-Frankiwska.

Wyścigi rowerkowe w Parku Szczęśliwickim – Warszawa Ochota 2023 były bez wątpienia niesamowitą imprezą, łączącą sportowe pasje najmłodszych ze zdrową rywalizacją i co najważniejsze dzieci spędziły czas ze swoimi bliskimi oraz rówieśnikami na świeżym powietrzu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Dzieci na rowery – rodzinny piknik już za nami - Tygodnik Ostrołęcki

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie