Nasza Loteria

Dzielnica Wisła, "Wyjdź na czysto". Rusza kolejna kampania edukacyjna

Marcin Chrzaniuk
Miasto Stołeczne Warszawa rozpoczyna kolejną kampanię edukacyjną. Tym razem zmierzy się z problemem zaśmiecania nadwiślańskich terenów - m.in. plaży i bulwarów. Inicjatywa ma na celu nakłonienie osób, które korzystają z tych miejsc, aby wspólnie dbali o ich czystość.
Miasto Stołeczne Warszawa rozpoczyna kolejną kampanię edukacyjną. Tym razem zmierzy się z problemem zaśmiecania nadwiślańskich terenów - m.in. plaży i bulwarów. Inicjatywa ma na celu nakłonienie osób, które korzystają z tych miejsc, aby wspólnie dbali o ich czystość. GRZEGORZ JAKUBOWSKI
Miasto Stołeczne Warszawa rozpoczyna kolejną kampanię edukacyjną. Tym razem zmierzy się z problemem zaśmiecania nadwiślańskich terenów - m.in. plaży i bulwarów. Inicjatywa ma na celu nakłonienie osób, które korzystają z tych miejsc, aby wspólnie dbały o ich czystość.

Z roku na rok Wisła przyciąga coraz więcej osób. Tym samym zwiększa się problem zaśmiecania jej terenów - plaży, schodów oraz bulwarów. Codziennie rano miejsca te są pełne butelek, kapsli, puszek, niedopałków itp. Tylko podczas ubiegłego sezonu Służba Brzegowa zebrała ilość odpadów, która odpowiadała objętościowo aż ośmiu basenom olimpijskim!

Aby zapobiec dalszej degradacji nadwiślańskich terenów, Urząd Miasta Warszawy postanowił rozpocząć kampanię edukacyjną. W tym celu nad rzeką pojawią się edukatorzy i edukatorki, którzy będą zachęcać ludzi do wspólnego dbania o tę przestrzeń. Kampania jest realizowana już po raz drugi. W ubiegłym roku, w ramach akcji wręczano miedzy innymi worki na śmieci, popielniczki i środki na komary.

- Wisła w Warszawie jest wyjątkowa. Miastu zależy na tym, aby tę wyjątkowość utrzymać – tłumaczy dyrektor Biura Marketingu miasta stołecznego Warszawy, Robert Zydel. - Pamiętajmy, że jeśli teraz o nią nie zadbamy, to za kilka lat nie będziemy mieli tak niecodziennej przestrzeni, w której każdy znajduje coś dla siebie. Mamy przed sobą jasny i długofalowy cel. Chcemy przekonać wszystkich, że warto być odpowiedzialnym za własne działania nad rzeką - dodaje Zydel.

Zobacz również:Bulwary Wiślane, Warszawa. Tak warszawiacy spędzają popołudnia! [ZDJĘCIA]

Tegoroczna kampania jest przeprowadzana we współpracy z agencją John Pitcher i Stowarzyszeniem Komisja Klubowa, która zrzesza nadwiślańskie klubokawiarnie. Jej pierwszym sukcesem było wprowadzenie Kodeksu Dobrych Praktyk, czyli zbioru wzorów zachowa obowiązujących w przestrzeni publicznej.

Czytaj także:Nowe miejsce nad Wisłą. Motorówki i grill z owocami morza. Przylądek Miami Wars rusza 21 maja


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Śpimy krócej i coraz gorzej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto