Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Młodego Architekta: mocny start warsztatów

red.
Dzień Młodego Architekta: mocny start warsztatów
Dzień Młodego Architekta: mocny start warsztatów mat. prasowe
Wystartowała nowa seria warsztatów edukacyjnych Dzień Młodego Architekta. 15 marca miesięcznik „Builder” wraz z partnerami branżowymi przygotował dla uczestników niestandardowy zestaw zajęć.

Po sukcesie trzech edycji warsztatów w poprzednich latach, nie było wątpliwości. Formuła zaproponowana przez miesięcznik „Builder” sprawdza się i powinna być kontynuowana. Warsztaty, na które składają się wykłady, prowadzone przez wybitnych architektów – teoretyków i praktyków – plus możliwość poznania najnowszych technologii poprzez bezpośredni kontakt ze specjalistami z firm będących rynkowymi liderami – to atrakcyjne połączenie. Dowodem tego jest frekwencja. W pierwszym w tym roku Dniu Młodego Architekta uczestniczyło blisko 600 osób – studentów wydziałów architektury z całej Polski, architektów stawiających pierwsze kroki w zawodzie, a nawet uczniów szkół średnich.

Magnesem z pewnością były nazwiska prelegentów oraz podjęte przez nich tematy. Część wykładową otworzył mgr inż. arch. Sławomir Kowal, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, a zarazem praktykujący architekt, który wprowadził uczestników w tajniki architektury parametrycznej. Następnie temat „Domy jednorodzinne a ich właściciele” na przykładzie projektów zrealizowanych przez Kuryłowicz&Associates rozwinęła prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz. O arkanach konkursów architektonicznych, na podstawie doświadczeń projektowych JEMS Architekci, mówił z kolei architekt Marcin Sadowski, przedstawiciel pracowni. Po wykładach przyszedł czas na ćwiczenie praktyczne, które było jednocześnie okazją, by wykazać się talentem. Przed niełatwym zadaniem postawił uczestników dr inż. arch. Rafał Barycz, twórca Biura Architektonicznego Barycz i Saramowicz. W ciągu 40 minut należało przygotować koncepcję, będącą wynikiem własnej wizji oraz zrozumienia intencji inwestora, a także odpowiedzią na przedstawione oczekiwania i uwarunkowania lokalizacyjne. Między wykładami można było dodatkowo skorzystać z konsultacji z architektami i doradcami technicznymi z firm w zakresie projektowania oraz zastosowania materiałów i technologii dla budownictwa i architektury.

Dzień Młodego Architekta jest realizowany przez miesięcznik „Builder” we współpracy z SARP, Fundacją im. Stefana Kuryłowicza oraz partnerami branżowymi. Stanowi element ogólnopolskiego programu Promujemy Polską Architekturę, którego mecenasami są wiodące firmy z branży: ABB, Budimex, CEMEX Polska, Saint-Gobain Glass Solutions, HAURATON Polska, Klinkier Przysucha, Libet, Oknoplast, PERI Polska, Ponzio, Quick-mix, Rigips, Soudal, VELUX Polska, Graphisoft Archicad. Wsparcie technologiczne zapewnia iSpot.

Nie dwa, jak do tej pory, ale cztery razy będzie można wziąć udział w tym roku w warsztatach edukacyjnych Dzień Młodego Architekta. Kolejne już 12 maja. Wystąpi m.in. Robert Konieczny. Następne po wakacjach: 21 października i 23 listopada.

W międzyczasie, 20 maja, upływa termin dokonywania zgłoszeń do 4. edycji Konkursu dla Młodych Architektów. W tym roku organizatorzy dają szansę sprawdzenia się w ramach trzech zadań: dom własny architekta, wykreuj przestrzeń – współczesne miejsce pracy, wypełnij lukę funkcją kultury. Szczegóły na stronie ebuilder.pl. Na przesłanie prac jest czas do 31 sierpnia.


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto