Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień nauki z robotami w piątek w Toruniu

Tomasz Kamyk
Dzień nauki z robotami w piątek w Toruniu
Dzień nauki z robotami w piątek w Toruniu nadesłane
Roboty opanują Toruń: dzieci wezmą udział w Dniu nauki z robotami. Co czeka uczniów w Dzień nauki z robotami?

Dzień nauki z robotami w piątek w Toruniu

Już 20 marca (piątek) szkoła podstawowa nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu zamieni się w swoisty naukowy poligon. Wszystko za sprawą znanego w całej Polsce propagatora nauk ścisłych - Roboty i Spółka, którego edukatorzy będą zarażać dzieciaki miłością do fizyki, chemii, biologii, informatyki, a także… robotyki. Sprawdźcie jak zapowiada się Dzień Nauki z robotami w mieście Kopernika!

Dni Nauki to autorska idea firmy Roboty i Spółka. Dni Nauki to cykl jednodniowych zajęć edukacyjnych, odbywających się w szkołach całej Polski: od morza do Tatr.

W toruńskim Dniu Nauki weźmie udział aż niemal 370 dzieci. Zajęcia skonstruowane są tak, aby każde dziecko miało szansę na osobiste spotkanie z wiedzą. Poziom zajęć jest dostosowany do poszczególnych grup wiekowych.

– Na naszych zajęciach nikt nie ma prawa się nudzić. Przyświeca nam idea nauki przez zabawę. Z doświadczenia wiem, że dzieci dzielą się na miłośników nauk ścisłych i tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą. A tak na poważnie, program edukacyjny, który realizujemy prezentowany jest w formie, która dostosowana jest do percepcji dzieci. To cała tajemnica popularności naszych zajęć – mówi Krzysztof Bieńkowski, szef firmy Roboty i Spółka.

Dzień Nauki przyjmuje formę interaktywną, to znaczy, że dzieci nie są jedynie biernymi odbiorcami przekazów, ale same w nich uczestniczą, włączają się w zabawę, obcują z nauką, mogą o wszystko zapytać, dotknąć, a nawet przeprowadzić dany eksperyment.

Hitem każdego eventu są zajęcia z robotyki, w ramach których uczestnicy budują z klocków lego roboty, które następnie programują i uruchamiają. Młodsze dzieci z klocków Lego WeDo, zaś starsze z Lego Mindstorms

Warsztaty z robotyki odbywają się w grupach 20-25-osobowych w klasie lekcyjnej, zaś pokazy z doświadczeń naukowych prowadzone są zwykle dla większej grupy na większej przestrzeni, np. sala gimnastyczna. Pokazy te są jednak nastawione na kontakt z publicznością – ochotnicy biorą udział w wykonywaniu niektórych eksperymentów. Celem tej części Dnia Nauki jest pobudzenie ciekawości poznawczej, a także zaspokojenie umysłu małego badacza. Wśród prezentowanych eksperymentów można zobaczyć m. in.: płonącą pianę, podłogę w ogniu, kolorowe płomienie, sztuczną krew, chemiczny ogród, czy atrament sympatyczny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto