18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień otwarty w Hucie Warszawa już 7 czerwca. Zobacz, jak powstaje stal!

Justyna Koszewska
Fot. materiały prasowe
Blisko połowa samochodów w Polsce, stadion Legii i gmach Muzeum Historii Żydów Polskich mają w sobie stal z warszawskiej huty. Jak wygląda produkcja tego ważnego surowca? Chętni będą mieli okazję przekonać się o tym już 7 czerwca. Przyjdź na Dzień otwarty w Hucie Warszawa!

Warszawska huta produkuje stal nieprzerwanie od 57 lat i jest obecnie jedną z najnowocześniejszych hut stali w Europie. Jest to także nieliczny z warszawskich zakładów państwowych sprywatyzowanych po 1989 roku, który może pochwalić się pozytywnym bilansem ostatnich 25 lat. Rocznie w hucie przerabia się ponad 600 tys. ton złomu w stal wysokiej jakości. - Modernizacja i restrukturyzacja dały nam przepustkę do XXI wieku. Dlatego właśnie w czerwcu 2014 roku, 25 lat po wyborach, które zapoczątkowały przemiany gospodarcze w Polsce, zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak dziś wygląda i pracuje warszawska huta - mówi Ewa Karpińska, rzeczniczka prasowa Huty ArcelorMittal Warszawa.

Dzień otwarty w Hucie Warszawa już 7 czerwca. Zobacz, jak powstaje stal!

W trakcie dnia otwartego w Hucie Warszawa przedstawiciele zakładu zapraszają do obejrzenia wnętrz stalowni i walcowni, która obecnie jest jedną z najnowocześniejszych linii walcowniczych w Europie. W jej budowę koncern ArcelorMittal, największy na świecie producent stali, zainwestował 80 mln euro.Łącznie od czasów sprywatyzowania w modernizację Huty Warszawa zainwestowano ponad 200 mln euro. W latach 1995 - 1997 powstała nowa stalownia. W 2008 uruchomiono nową walcownię drobną. Dziś huta jest nowoczesnym producentem stali z powodzeniem konkurującym jakością wyrobów na rynku Unii Europejskiej. Huta produkuje stal na potrzeby przemysłu maszynowego, samochodowego, łożyskowego, śrubiarskiego oraz budownictwa. - Priorytetem zakładu jest bezpieczeństwo. W ciągu ostatniej dekady wskaźnik częstotliwości wypadków zmniejszył się o ponad 90% . Celem jest 0 wypadków przy pracy – podkreśla Ewa Karpińska. Ważne jest też ograniczenie wpływu na środowisko. W ciągu ostatnich 15 lat huta ograniczyła na każdą tonę wyprodukowanej stali emisję pyłów o 89,3%, emisję gazów o 63,4% ponadto znacznie zmniejszono zużycie wody, energii elektrycznej i gazu ziemnego - dodaje.

Czytaj także: Motory na buspasy? Czy Warszawa weźmie przykład z Krakowa?

Zainteresowani zwiedzaniem warszawskiej huty mogą zarejestrować swój udział w bezpłatnej wycieczce na specjalnej stronie: www.hutawarszawazaprasza.pl. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających. Uczestnicy muszą mieć ukończone 15 lat. Wstęp do huty tylko w długich spodniach i pełnym obuwiu na płaskim obcasie. Wszyscy uczestnicy otrzymają kaski i strój ochronny oraz zostaną zapoznani z przepisami BHP. Wejścia kolejnych grup zaplanowana na godz. 9, 10, 11, 12, 13 i 14, a samo zwiedzanie potrwa od około 1,5 godziny.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto