Dziewczyna, która wygrywa nie tylko na macie

Katarzyna Mądrowska drugi rok z rzędu zwyciężyła w plebiscycie Głosu.
Katarzyna Mądrowska drugi rok z rzędu zwyciężyła w plebiscycie Głosu. Tadeusz Surma
Nasz plebiscyt: Katarzyna Mądrowska jest Sportowcem Powiatu Stargardzkiego 2012. Zapaśniczka Feniksa w minionym roku zdobyła brązowy medal mistrzostw świata kadetek.

Poznaliśmy rozstrzygnięcia siedemnastej edycji plebiscytu Głosu. Drugi rok z rzędu wyszliśmy poza miasto Stargard. Wybierany był najpopularniejszy sportowiec w całym powiecie stargardzkim, a dodatkowo sportowcy poszczególnych gmin. Ten najważniejszy tytuł Sportowca Powiatu Stargardzkiego 2012 otrzymała Katarzyna Mądrowska, zapaśniczka Ludowego Klubu Sportowego Feniks Stargard. W minionym roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata kadetek w Baku w Azerbejdżanie. W mistrzostwach Europy w Katowicach zajęła piąte miejsce. Została mistrzynią Polski w swojej grupie wiekowej i zdobyła złoty medal międzynarodowych mistrzostw kraju kadetek. To wszystko zostało docenione przez naszych Czytelników, którzy właśnie na Kasię oddali najwięcej głosów. Zwycięzcę plebiscytu poznaliśmy po dodaniu ich punktów do głosów pięciu członków kapituły.- Kasia kilka dni temu Kasia wróciła z kolejnego zgrupowania kadry, jest bardzo zadowolona z treningów i liczy na ciąg dalszy udanych występów na zawodach w kraju i poza nim - mówi Adam Mądrowski, tata Sportowca Powiatu Stargardzkiego 2012.Katarzyna Mądrowska drugi rok z rzędu triumfowała w naszym plebiscycie. Za zwycięstwo otrzymała od stargardzkiego starosty Waldemara Gila 3 tysiące złotych.- Duma rozpiera, że Kasia Mądrowska, uczennica ZS 2, jest trzecią zapaśniczką świata - komentuje Waldemar Gil, stargardzki starosta. - Tytuł Sportowca Powiatu Stargardzkiego 2012 roku słusznie się jej należy. Gratuluję młodej mieszkance naszego powiatu.Na drugim miejscu w plebiscycie uplasował się Marcin Grynkiewicz, lekkoatleta Ludowego Klubu Sportowego Pomorze Stargard. W minionym roku został dwukrotnym młodzieżowym mistrzem kraju, w biegu na 200 i 400 metrów. Nagrodą dla niego w plebiscycie jest 700 zł od stargardzkiej posłanki Zofii Ławrynowicz. Marcina nie mogło być na uroczystym podsumowaniu wyników, bo kilka dni wcześniej otrzymał powołanie do kadry seniorów na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Szwecji.- Marcin w miniony weekend zajął trzecie miejsce w mistrzostwach kraju seniorów w biegu na czterysta metrów i w mistrzostwach Europy wystartuje w sztafecie, w środę w południe musiał być już na zgrupowaniu kadry - mówi Zbigniew Krzysiek, trener Pomorza.Trzecie miejsce w plebiscycie wywalczyła Gabriela Kisiel. Młoda pływaczka Neptuna Stargard w minionym roku została sklasyfikowana na czwartym miejscu w zestawieniu mistrzostw kraju w kategorii dwunastolatków na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Stargardzki senator Sławomir Preiss ufundował dla niej nagrodę 500 złotych. Sportowcami gmin zostali: Łukasz Sulima (Chociwel), Karolina Lak (Dobrzany), Nikola Ławrynowicz (Dolice), Tomasz Delik (Ińsko), Cezary Wilk (Kobylanka), Patryk Nowotka (Marianowo), Wojciech Sokołowski (Stara Dąbrowa), Łukasz Kaszuba (Stargard Szczeciński), Kornelia Maśnik (Suchań). Oni zostali nagrodzeni przez burmistrzów i wójtów. Sportowcem miasta Stargardu została Katarzyna Mądrowska. Przy okazji plebiscytu wybrano też najwazniejsze sprotowe wydarzenie 2012 roku w regionie stargardzkim. Wybór padł na Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę. Sklasyfikowano w nim 484 zawodników, którzy w czerwcu pobiegli na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie.Partnerami plebiscytu są: Powiat Stargardzki, samorządy gminne, restauracja Sabat, stacja paliw Bumerang, kręgielnia Rondo. Za tydzień w Głosie Stargardzkim zamieścimy listę nagrodzonych Czytelników, którzy głosowali w plebiscycie. Na sportowców i wydarzenia oddano ponad 8500 głosów.