Ekstraklasa: Lechia Gdańsk 0:2 Odra Wodzisław

Po dwóch wygranych przyszła pora na pierwszą przegraną. Mimo momentami dobrej gry, Lechia straciła dwie bramki po kontrach i musiała uznać wyższość Odry.

90 + 5' - Radzinevicius sam na sam z Mateuszem Bąkiem i 0:2. Koniec meczu.

88' - Jacek Kuranty dostaje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Lechia gra w przewadze.

84' - Kolejne ataki Lechii, ale cały czas bez powodzenia.

81' - Chwila nieuwagi i 0:1, bramka autorstwa Bueno po ładnym podaniu ze skrzydła Chwalibogowskiego.

79' - Lukjanovs pada w polu karnym, ale sędzie nie dyktuje rzutu karnego, czy słusznie? Pokażą powtórki.

76' - Lukjanovs fantastycznie strzela, ale tym razem poprzeczka.

75' - Bajić przedłuża strzał Buzały, ale znów Stachowiak na posterunku.

70' - Znów Lukjanovs blisko bramki, ale nie zdążył ze wślizgiem po wrzutce Surmy. Lechia podkręca tempo.

69' - Lukjanovs sam na sam ze Stachowiakiem, ale napastnik Lechii zwlekał ze strzałem i bramkarz był szybszy.

66' - Kolejny rzut wolny z boku, ale znów lepsza defensywa Odry Wodzisław.

58' - Lechia wyraźnie złapała wiatr w żagle. Dwie składne akcje, blisko oddania dobrego strzału był Nowak. Kafarski decyduje się na wprowadzenie Buzały i grę dwoma nazwiskami.

54' - Po strzale Piechniaka Mysona wybił piłkę z linii bramkowej.

53' - Bardzo słaby początek dla obu zespołów.

46' - Początek drugiej połowy, oba zespoły bez zmian.

45' - Koniec pierwszej połowy. Lechia nie gra porywającego spotkania, brakuje szybkości i przede wszystkim klarownych sytuacji. Odra gra na remis i to im wychodzi dobrze. W przerwie potrzebne będą mocne słowa i zmiany.

33' - Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Odry. Po wrzutce z bocznego sektoru boiska, przy piłce był Lukjanovs, ale strzał uniemożliwił mu Stachowiak, który prawdopodobnie zahaczył nogę łotewskiego zawodnika.

31' - Cvirik fauluje przed polem karnym, z rzutu wolnego Wodecki, ale na raty broni Mateusz Bąk.

27' - Cvirik dalekie podanie do Lukjanovsa, który zamiast strzelać z pierwszej piłki chciał minąć środkowego obrońcę. Zmarnowana świetna okazja.

18' - Ładna i składna akcja Lechii, piłka trafia do Lukjanovsa, ale ten wysoko nad bramką.

16' - Nie licząc poprzedniej akcji Odry, mecz niczym ciekawym nie zaskakuje.

15' - Powinno być 0:1. Z wolnego Wodecki, wybijają obrońcy Lechii, z daleka strzela Dymkowski, ale jego strzał niepotrzebnie przedłużył Bueno. Gdyby nie to, piłka na pewno wpadłaby do siatki.

6' - Paweł Nowak z wolnego, ale w środek i Stachowiak nie miał problemu z interwencją.

1' - Początek spotkania, zaczyna Lechia.

Lechia Gdańsk 0:2 Odra Wodzisław

Bramka: Bueno (81'), Radzinevicius (90 + 5').

Żółte kartki: Wiśniewski, Cvirik, Lukjanovs - Kuranty.

Czerwona kartka: Kuranty (za dwie żółte).