Ekstraklasa: Lechia zremisowała z Lechem 0:0

Przed meczem Lechia brała remis z Lechem w ciemno, przecież jeszcze tydzień temu poznaniacy rozbili Wisłę Kraków. Niestety lechiści nie potrafili wykończyć leżącego przeciwnika.

Djurdjević

90+3' Koniec meczu! Jeszcze 1,5 godz. temu Lechia brała remis z Lechem w ciemno, przecież jeszcze tydzień temu poznaniacy rozbili Wisłę Kraków. Niestety podopieczni Kafarskiego nie potrafili wykończyć leżącego przeciwnika. Lechia grała bardzo mądrze, stworzyła bardzo dużo sytuacji, potrafili grać kombinacyjnie, choć na przeciw siebie mieli kilku reprezentantów Polski! Szkoda dwóch punktów, ale trzeba się cieszyć z jednego punktu z bądź co bądź, klasowym przeciwnikiem.
Za tydzień Lechia jedzie na Śląsk, do Gliwic, na mecz z Piastem.
90+2' Niewykorzystane sytuacje się mszczą? Nie tym razem. Lewandowski miał doskonałą sytuację z linii pola karnego, ale minimalnie niece
90' Bąk na aferę, ale za głęboko i Burić od bramki.
90' Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry
89' Sędzie nie pozwala Lechii rozwinąć skrzydeł. Skrupulatny, gdy nie trzeba - rożny i dopatrzył się faulu.
86' Żółta kartka dla Nowaka z Lechii.
84' Lewandowski kolejny raz fauluje w ataku. napastnik Lecha jest wyraźnie sfrustrowany, w ogóle nie dostaje piłek, jest bezproduktywny.
83' Kombinacyjna akcja Lechii, ale zbyt głębokie dośrodkowanie.
82' Zapotoka za Stilića, fatalny występ rozgrywającego Lecha.
80' Djurdjević czerwona kartka! Druga żółta w konsekwencji czerwona, za atak w tył nóg. Lechia ostatanie 10 minut w przewadze.
78' schodzi Zabłocki, wchodzi Rogalski.
77' Injać schodzi, wchodzi Baandrowski.
76' Jedna z lepszych dziś decyzji sędziego. Dwa faule w polu karnym, piłka w siatce, ale gol nieuznany.
73' Gil przerywa świetną akcję Lechii, choć mógł zastosować przywilej korzyści.
69' Zmiana: Kowalczyk za Buzałę.
64' Stilić fataklnie wykonuje rzut rożny. Lech nie ma pomysłu na grę, Lechia musi zdobyć bramkę, teraz albo nigdy.
63' Peszko na skrzydle, wybija Wołąkiewicz, ale pomocnik Lecha dopada do piłki, dośrodkowuje, ale Kożans na róg.
61' Lechia wychodzi pięcioma zawodnikami, ale Zabłocki źle podawał.
60' Kikut symuluje, sędzia gwiżdże faul, choć nawet liniowy wskazał piłkę dla biało-zielonych.
55' Lechia miała trzy doskonale okazje do strzelenia gola. Dwa razy blokowali obrońcy, raz świet nie obronił Burić. Zmiana: Wiśniewski za Lukjanovsa 56'
52' Ostra wrzutka Krzysztofa Bąka, ale Burić pewnie łapie.
50' Błąd Gancarczyka, ale bez konsekwencji. Buzała przesadził z dryblingiem.
47' Błąd Pietrowskiego, ale Injać niecelnie dośrodkowuje.
46' Początek drugiej połowy. W Lechu zmiana - za Możdżenia wszedł Wilk.

45' Koniec pierwszej połowy. Lechia remisuje z Lechem 0:0. Gdańszczanie są zdecydowanie lepsi, ale brakuje szczęścia. Lech pokazuje, że wygrana z Wisłą była szczęśliwym trafem a nie odrodzeniem. Zobaczymy co piłkarze obu drużyn pokażą po przerwie.
44' Lekki strzał Peszki w sam środek bramki. W odpowiedzi Lechia. Prostopadłe podanie do Lukjanovsa, ale Łotysz nie zdążył i piłkę łapie Burić.
43' Zabłocki strzela, ale niecelnie.
42' Gil trzeci raz z rzędu.
41' Kolejny błąd Gila.
40' Kolejny raz w głównej roli sędzia Gil. Arbiter nie dopatrzył się ewidentnego faulu, co pozwoliło Lechowi stworzyć dobrą okazję, ale Kapsa broni strzał Gancarczyka.
38' Lech bardzo często fauluje, ale piłkarzom Kafarskiego brakuje cwaniactwa i często walczą do końca, zamiast położyć się na murawie i mieć piłkę z wolnego.
33' Odważny strzał Lewandowskiego. Napastnik Lecha z blisko 30 metrów mocnym strzałem próbował pokonać Kapsę.
30' Kontrowersyjna decyzja sędziego. Kożans z przewrotki wybił piłkę, ale zahaczył Lewandowskiego, który na murawie leżał... 30 sekund. Tymczasem Paweł Gil pokazał defensorowi Lechii żółtą kartkę.
25' To powinien być gol! Prostopadłe podanie do Zabłockiego, ten wzdłuż bramki i Nowak miał pustą bramkę. I? Obok słupka, milimetry.
24' Lechia systematycznie zdobywa przewagę, ale ciągle brakuje sytuacji do strzelenia bramki. Lech chyba zlekceważył biało-zielonych.
18' Chwila spięcia między Zabłockim a Gancarczykiem. Po chwili prostopadle Wołąkiewicz do Nowaka, ale pomocnik Lechii za daleko wypuścił sobie piłkę. Lech dziś nie istnieje.
14' Lechia zaczyna zdobywać przewagę, klika składnych akcji, rzut rożny, ale Lech czyści.
10' Składna akcja Lecha, ale w porę Kapsa ubiegł jednego z poznaniaków.
5' Świetna szansa Lechii, z lewej strony Paweł Nowak, piłka przechodzi obrońców Lecha i uderzenie Pietrowskiego bardzo niecelne. Młody pomocnik zupełnie nie spodziewał się, że piłka wyląduje pod jego nogami.
3' Fatalny błąd Kożansa, który niepotrzebnie podbił piłke do góry, ale przytomnie wychodzi Kapsa i wychodzący na czystą pozycję Peszko nie miał szans.
1' 19.22 - zaczyna Lech Poznań.
0' Sędzia zwleka z wyprowadzeniem zawodników. Mecz rozpocznie się z pięciominutowym opóźnieniem.Na początek miły prezent dla Romana Korynta, niedawno obchodzącego 80-lat. To on wyprowadził zespół Lechii Gdańsk, w której ciekawie zapowiada się występ Pietrowskiego i Kożansa w pierwszym składzie.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 17.15.

Widzów: 12 tysięcy
Sędziuje: Paweł Gil

Lechia Gdańsk: Kapsa - K.Bąk, Wołąkiewicz, Wołąkiewicz, Kaczmarek - Nowak, Pietrowski, Surma, Lukjanovs - Buzała Zabłocki.

Lech Poznań: Burić - Gancarczyk, Wojtkowiak, Bosacki, Kikut - Peszko, Injać, Djurdiević, Stilić, Możdzeń - Lewandowski.

**[Piłkarska Ekstraklasa -**Arka Gdynia i Lechia Gdańsk - wideo, zdjęcia**](http://www.mmtrojmiasto.pl/4547/2009/2/12/ekstraklasa-pilkarski-serwis "Kliknij żeby przejść do serwisu Ekstraklasy")

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?