Ekstraklasa: Legia Warszawa – Piast Gliwice 3:0

Piątkowy mecz z Piastem Gliwice jest już drugim spotkaniem z rzędu, które Legioniści rozpoczynają od błyskawicznego zdobycia gola. Nowa tradycja? Oby!

W poprzednim meczu przeciwko Jagiellonii Tomasz Kiełbowicz świetnym strzałem z rzutu wolnego w 5. minucie pokonał Sandomierskiego. Tym razem Marcin Mięciel już w 3. minucie otrzymał piłkę z podania Jarzębowskiego i posłał ją ponad Nalepą prosto do bramki. Na tym jednak się skończyło. Legia grała w sposób mało przemyślany i nie potrafiła wyprowadzić żadnej skutecznej akcji.

W 16. minucie spotkania Iwański, po ograniu dwóch zawodników Piasta, podał do Szałachowskiego, ale ten trafił w obrońcę przeciwnika. Jak zwykle doskonale spisywał się Mucha i dzięki niemu Legia cały czas znajdowała się na prowadzeniu.

W 38. minucie Nalepa spóźnił się z interwencją i zamiast w piłkę trafił w nogi Grzelaka. Przy tak ewidentnym faulu sędzia nie miał wyboru. Bramkarz gości zobaczył czerwoną kartkę, a Legioniści dostali rzut wolny. W bramce Piasta stanął Tomasz Kasprzik. Iwański nie dał mu szans i rzut wolny zamienił się w druga bramkę dla stołecznej drużyny.

Osłabiona drużyna gości nie była w stanie skutecznie bronić się przed atakami Legii. Na ich szczęście gospodarzom brakowało skuteczności. Dopiero w 61. minucie, po podaniu Iwańskiego, który znów popisał się ładnym rajdem, Grzelakowi udało się trafić do bramki i ustalić wynik na 3:0 dla Legii.

Martwi sytuacja zdrowotna w stołecznym klubie. Z powodu urazów boisko opuścili Iwański i Mięciel, a w składzie w ogóle nie pojawili się Astiz i Rzeźniczak. Miejmy nadzieję, że w poniedziałkowym spotkaniu przeciwko Koronie Kielce zobaczymy ich na murawie.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:0 (2:0)

Bramki:
Legia Warszawa: Marcin Mięciel 3, Maciej Iwański 41 (rzut wolny), Bartłomiej Grzelak 61