Ekstraklasa na żywo: Lechia Gdańsk 0:2 GKS Bełchatów

Drużyna z Bełchatowa nie przegrała meczu od końca sierpnia! Lechia Gdańska nie potrafiła wykorzystać nawet rzutu karnego. Zobacz relację minuta po minucie.

Bramki: Małkowski (32'), Nowak (86')

90+3' Koniec meczu. W Gdańsku niestety bez niespodzianek. Lechia przegrała z GKS-em Bełchatów 0:2. Przypomnijmy, że Arka zremisowała 2:2 w Gliwicach.
90' Sędzia doliczył trzy minuty. Kibice dopingują "gramy do końca". Szans na remis jednak już nie ma.
86' GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Lechia przegrywa 0:2. Nowak minął Kożansa i bramkarz nie miał szans! Bełchatowianie już pewni zwycięstwa!
85' Trzecia i ostatnia zmiana dla GKS-u. Janus wchodzi za Wróbla
83' No i nie ma gola!!!!!!! Sapela złapał strzał Wołąkiewicza! Rozczarowanie na trybunach!
82' Rzut karny dla Lechii!!!!!!!!!!!!! Zabłocki nabił rękę Fonfarze!
81' Bardzo dobre wyjście Sapeli, który uprzedził Lukjanovs. Bez bramki! Bełchatowianie pewnie prowadzą grę i nic się nie zapowiada na zmianę wyniku.
76' Na boisko wszedł Cetnarski za Korzyma z GKS-u.
74' Świetna akcja Gola i Korzyma - ale wynik bez zmian.
69' Wiśniewski się rozgrzewa. Kogo zmieni?
67' GKS ciągle na polu karnym Lechii. Gdyby takim wynikiem zakończyło się to spotkanie, bełchatowianie będą mieli już tylko 1 punkt straty do poprzedzających ich w tabeli zespołów Legii i Ruchu. Legia w piątkowych derbach Warszawy jedynie zremisowała z Polonią, a Ruch obecnie przegrywa we Wronkach z Lechem.
66' GKS dośrodkowuje i o mały włos, a byłoby już 0:2
62' Małkowski zszedł z boiska. GKS nie ma zamiaru bronić wyniku, bo pojawia się na boisku ofensywny Nowak.
58' Rzur wolny dla Lechii, 30 metrów od bramki. Bramkarz GKS-u z trudem wybija piłkę. Lechia nadal w natarciu.
56' Szyba kontra Lechii, jednak tylko rzut rożny. GKS przy piłce kieruje się w kierunku bramki rywala.
55' GKS po serii celnych podań dostał się pod bramkę Lechii. Jednak strzał był na tyle słaby, że bramkarz nie miał problemu ze złapaniem piłki.
52' Wołąkiewicz pewnie wybija piłkę z własnego pola karnego.
48' Po dośrodkowaniu obrońcy GKS wybijają piłkę.
47' Faulowany przed polem karnym Zabłocki, który potrzebuje pomocy masażystów.
45+1' Koniec pierwszej połowy. Lechia przegrywa 0:1
44' Lechia agresywnie pod polem karnym GKS-u, jednak bez efetów w postaci bramki.
39' Dośrodkowanie. I piłka w rękach bramkarza gości.
37' Po pierwszej bramce, gra wydaje się bardziej dynamiczna. Lechiści atakują. Zabłocki przeprowadzał indywidualną akcję, ale tylko róg. Co dalej??
34' Lechiści bronią się jak mogą, bo w tej chwili to bełchatowianie są w zdecydowanej ofensywie. Fantastyczna interwencja bramkarza uratowała Lechię przed stratą drugiego gola.
31' I goooool. Gdańszczanie nie mają się z czego cieszyć. Małkowski daje prowadzenie GKS-owi, po tym jak przed polem karnym dostał piłkę od Ujka.
18' Niestety mamy małe problemy techniczne, dlatego relacja jest uzupełniana z małym opóźnieniem. Za chwilę wszystko powinno wrócić do normy. Wynik 0-0 jest aktualny!
12' Zabłocki już drugi raz na spalonym, po świetnym podaniu Surmy. Dwa rzuty rożne dla Bełchatowa
9' Zabłocki dośrodowkuje z rzutu rożnego, jednak Lukjanovsonowi nie udało się oddać strzału. Obrońcy wybili piłkę poza pole karne.
5' Korzyma sfaulowany 20 metrów od bramki. Wróbel strzelił obok słupka
0' Mecz rozpocznie się o godz. 17 na stadionie przy ul. Traugutta.

Widzów: 9 tys.
Sędziuje: Górecki (Ruda Śląska)

Lechia Gdańsk: Kapsa - Rogalski, Wołąkiewicz, Kożans, Kaczmarek - Pietrowski (Wiśniewski 71'), Surma, Piątek (Bajić 46') - Buzała (Dawidowski 71'), Zabłocki, Lukjanovs.

PGE GKS Bełchatów:
Sapela - Tosik, Pietrasik, Lacić, Fonfara - Wróbel (Janus 84'), Rachwał, Gol, Małkowski (Nowak 63') - Korzym (Cetnarski 76'), Ujek.

**[Piłkarska Ekstraklasa -**Arka Gdynia i Lechia Gdańsk - wideo, zdjęcia**](https://gdansk.naszemiasto.pl/al-andersa-ktos-podpalil-fotoradar-naprawa-urzadzenia/ar/c4-2781490 "Kliknij żeby przejść do serwisu Ekstraklasy")