Ekstraklasa: Piast Gliwice - Polonia Warszawa 0:2

Xathloc
Xathloc
W Gliwicach Polonia Warszawa po niezbyt porywającym meczu wygrała 2:0 z Piastem Gliwice.

Jako pierwszy skutecznym strzałem popisał się w 29. minucie Łukasz Piątek, rekompensując tym samym częściowo pechowego gola samobójczego w meczu z Wisłą Kraków. Piątek dobił piłkę po obronionym przez Nalepę strzale Gołębiewskiego. Kilka minut później gospodarze mieli szansę na wyrównanie stanu meczu, jednak Wilczek główkując kilka metrów od bramki Przyrowskiego posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

Po kolejnych kilkudziesięciu minutach nieciekawej gry Adam Mierzejewski popisał się akcją, którą można nazwać zagraniem meczu. W 79. minucie spotkania, po pięknym rajdzie przez pół boiska ominąwszy Glika posłał piłkę ponad wychodzącym z bramki Nalepą i ustalił wynik meczu na 2:0 dla Polonii.

Dla warszawiaków to było ważne zwycięstwo. Dzięki niemu opuścili strefę spadkową i mają realne szanse na utrzymanie się w ekstraklasie. Już w sobotę Czarne Koszule zmierzą się na wyjeździe z zamykającymi tabelę piłkarzami Odry Wodzisław i to zwycięstwo może umocnić ich pozycję poza strefą spadkową.

Piast Gliwice - Polonia Warszawa 0:2 (0:1)

Piast Gliwice: Nalepa - Szary, Gamla, Glik, Michniewicz - Biskup (73. min. Pietroń), Zganiacz (59. min. Iwan), Muszalik, Smektała - Wilczek, Olszar (59. min. Paluchowski).

Polonia Warszawa: Przyrowski - Mynar (57. min. Sokołowski), Dziewicki (64. Skrzyński), Jodłowiec, Brzyski - Gancarczyk (54. min. Sarvas), Trałka, Andreu, Piątek, Mierzejewski - Gołębiewski.