Ekstraklasa: Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:2

Po bardzo dobrym meczu Lechia wygrywa drugi mecz w stolicy! Po ...
Po bardzo dobrym meczu Lechia wygrywa drugi mecz w stolicy! Po ... Maciej Trojanowicz
Po bardzo dobrym meczu Lechia wygrywa drugi mecz w stolicy! Po dwóch trafieniach Traore Polonia uległa 1:2 drużynie z Pomorza. Lechia zdecydowanie prowadziła mecz i zasłużenie wywozi z Konwiktorskiej trzy cenne punkty!
Uwaga! Strona wymaga odświeżania!

Polonia Warszawa

Lechia Gdańsk

1:2

90'+5 Rzut wolny dla Polonii, ostatnie sekundy, w polu karnym Lechii melduje się Przyrowski i dzięki niemu jest naprawdę niebezpiecznie! Na szczęście niebezpieczeństwo zażegnane i sędzia kończy mecz!
90'+2 Lechia gra teraz tak, jak każda druzyna by grała w tej sytuacji- mądrze, na zyskanie czasu. Długo i dzielnie utrzymują się przy piłce na połowie Polonii
90' Sędzia Siejewicz dolicza aż 5 minut do drugiej połowy!
88' Rzut wolny dla Polonii z prawie 30 metrów...Mierzejewski tuż nad poprzeczką!
85' Małkowski juz czuje się w pełni zdolny do gry
84' Kolejna wrzutka Polonii, małe zamieszanie i Teodorczyk strzela mocno w bramkę, broni przyjmując potężny strzał na twarz Małkowski. Obecnie opatrywany  jest golkiper Lechii, gdyż było to bardzo niebezpiecznie
81' Surma zagrywa na prawe skrzydło do Kaczmarka, ten ścina do srodka i uderza mocno lewą nogą. Ale wprost w Przyrowskiego
78' Lechia dobrze ustawia się w obronie, odbierając Polonii pomysły na skuteczne akcje, gdy zaś piłkarze z Gdańska maja piłkę, to mądrze nią rozgrywają
73' Buzała niedokładnie zagrywa w kontrataku do Traore, przypadkowo piłkę otrzymuje Nowak, ale uderza bardzo niecelnie!
72' Ależ szansa na wyrównanie, Bruno uderza z drugiego metra od bramki a z linii bramkowej piłke wybija wychowanek Polonii - Bąk!
70' Zamieszanie w polu karnym Polonii, ale strzał Lechii blokuje Tosik
67' Lechia gra coraz pewniej, dobrze i ładnie utrzymuje się przy piłce, nie daje Polonii zbyt wielu szans na akcje bramkowe
64' Na całe szczęście uraz Traore niegroźny i strzelec dwóch bramek wracana boisko
61' W walce o piłkę Traore bardzo mocno zaatakowany i jego kostka wygląda bardzo źle
60' Ładny strzał Traore, lecz po rykoszecie na rzut rożny
57' Mocne dośrodkowanie Trałki w pole karne, ale bez wykończenia
55' GOOOOOOOL!Traore bez problemu egzekwuje rzut karny!
54' Nowak faulowany w polu karnym przez Pietrasiaka i...RZUT KARNY!
50' Polonia zaczęła drugą połowę z dużo większym zaangażowaniem i nic dziwnego, że Lechia ma problemy z rozgrywaniem piłki
46' GOOOOOOOL! Druga połowa zaczyna się od wyrównania gospodarzy. Sobiech wycofuje do Mierzejewskiego, ten zaś pokonuje Małkowskiego!
45'+2 Nudne 30 minut nadrabia ostatni kwadrans pierwszej połowy, bardzo dynamiczny i co najważniejsze, wtedy pada gol dla Lechii
41' Starcie pod bramką Małkowskiego, walka Kozansa z Trałką w parterze, zagrożenie zażegnane
40' Tymczasem jakiś uraz mięśniowy Lukjanovsa, zastępuje go Kaczmarek
39' Bruno okiwał w środku pola kilku piłkarzy Lechii i zagrał do Mierzejewskego. Ten sam na sam z Małkowskin. Odgrywa do Gołębiewskiego i końcówką buta Lechię ratuje Nowak. Po chwili doskonała szansa Lechii. Lukjanovs odgrywa do Buzały, ten mija obrońcę, strzela, strzał zablokowany, potem kolejne próby Traore i Nowaka
37' Doskonała kontra Lechii. Traore odgrywa do Nowaka, ten za długo czeka z podaniem i ostatecznie nie podaje celnie. Szkoda, bo była świetna sytuacja na drugą bramkę
32' Próba szybkiej odpowiedzi gospodarzy. Sobiech odgrywa na przedpole karne, gdzie Andreu mocno uderza. Kozans wybija głową i ratuje gości
29' GOOOOOOL! Buzała ogrywa na prawym skrzydle Dziewickiego i ścina z piłką do środka, oddaje mocny strzał. Wpierw broni Przyrowski, ale przy dobitce Traore bez szans. Lechia prowadzi na wyjeździe!
27' Wolne tempo meczu, podania zbyt wolne i niedokładne, stąd brak składnych akcji
23' Przyrowski łapie dośrodkowanie Traore wprost pod nogi Deleu, ten próbował zaskoczyć golkipera Polonii z daleka, lecz niecelnie
21' Popielarz fatalnie dośrodkowuje w pole karne gdzie nikogo z Lechii nie ma i Przyrowski bez problemu łapie piłkę
18' Długie dogranie do Gołębiewskiego, kiks Bąka i napastnik Polonii w ostrym starciu z Małkowskim. Bramkarz Lechii mocno ucierpiał, ale uratował Lechię przed stratą bramki
17' Mierzejewski tym razem atakuje ze środka pola. DObrze wyszedł z piłką na pozycję i mocno uderzył niewiele nad bramką
14' Traore świetnie drybluje na prawym skrzydle i dośrodkowuje w pole karne, ale już zza linii koncowej
11' Gołębiewski przepycha się z Kozansem i odwraca się w kierunku bramki, strzał jednak bardzo lekki i niecelny
9' Mierzejewski ładnie ograł Deleu z lewej strony i dograł do środka, lecz niedokładnie
4' Traore dośrodkowuje z prawego skrzydła, zgranie Buzały i Lukjanovs odwrócony tyłem do bramki oddaje niecelny strzał
1' Sędzia Hubert Siejewicz zagwizdał po raz pierwszy. Mecz rozpoczęty!
0' Poznaliśmy już skład Lechii. Małkowski po raz kolejny stoi między słupkami, zaś ciekawostką jest obecność w wyjściowej jedenastce Jakuba Popielarza. Mecz już za nieco ponad 30 minut! Tymczasem Kafarski w przedmeczowej rozmowie zdradził, że ma nadzieję na sprawiedliwe sędziowanie.
Bramki: Mierzejewski (46')
Żółte kartki: Pietrasiak (54'), Tosik (80')
Bramki: Traore (29', 55')
Żółte kartki: Nowak (76'), Kozans (90+5')

Sędzia: Hubert Siejewicz