Elana przegrała z Solcem podczas ostatniego sparingu

redakcja
redakcja
Zgrupowanie odbyło się w Gozdawie. Na mecz stawili się trzej nowi zawodnicy: Maxwell Kalu (Tur Turek), Mateusz Kłyk (Motor Lublin) i Jacek Wojciechowski (Pogoń Mogilno).

Ten 19 -letni piłkarz bardzo spodobał się trenerowi Dariuszowi Durdzie podczas poniedziałkowego spotkania, że został zaproszony przez szkoleniowca. - Chłopak chce grać w piłkę, jest waleczny i zadziorny. Potrafi znaleźć się pod bramką. Będę mu się przyglądał. Kalu i Kłykowi podziękowaliśmy - powiedział „Pomorskiej” szkoleniowiec TKP.
- Co do meczu, w pierwszej połowie nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Częściej dochodziliśmy do sytuacji bramkowych. Po zmianie stron dokonałem zmian, chciałem sprawdzić zawodników na nowych dla nich pozycjach. I nasza gra „siadła”. Gola strzeliliśmy po rzucie wolnym wykonywanym przez Adama Młodzieniaka; piłka odbiła się od słupka, a debiutujący w naszym zespole Jacek Wojciechowski skierował futbolówkę do siatki - podsumował trener Durda.
W czwartek drużyna kończy zgrupowanie. W sobotę już na Stadionie Miejskim w Toruniu o godz. 13 zagra z beniaminkiem GLKS Nadarzyn. Wcześniej, bo w piątek nowe władze klubu zwołały konferencję prasową.
ELANA - UNIA S.K 1:3 (0:2)Bramki: Wojciechowski - Mendlewski (karny), Głodek, Raczyński ELANA (I połowa): Kryszak - Wróbel, Więckowski, Zaremski - Świderek - Skonieczka, Młodzieniak, Poczwardowski - M. Kalu, Kłyk ELANA (II połowa): Penkovets - Dreszler, Zamiatowski, Madrzejewski, Zaremski - Zamara, Regulski, Kassian, Młodzieniak - Wojciechowski, Iheanacho