Energa Toruń pokonała AGU Spor Kulubu! [wideo]

Katarzynki sprawiły swoim kibicom miłą niespodziankę. W pierwszym w historii meczu Euroligi w Toruniu pokonały AGU Spor Kulubu 83:78. Lech Kamiński

Rywalizacja nie rozpoczęła się po myśli torunianek, które przegrywały po pierwszej minucie 0:4. W tym jednak momencie zaczął się "koncert trójek" w wykonaniu Katarzynek. Dwa razy z rzędu zza linii 6,75 m rzuciła Tereza Peckova, następnie dwa celne trafienia z dystansu zaliczyła Rebecca Harris. Reasumując, po pierwszej kwarcie Energa prowadziła 26:20. Druga odsłona meczu należała już do zespołu AGA Spor. Zawodniczki z Turcji, schodząc do szatni na dużą przerwę, wygrywały 41:44.W trzeciej kwarcie popis swoich umiejętności dała Agnieszka Makowska (w sumie 11 pkt.). Niestety, koszykarka musiała opuścić parkiet za pięć przewinień. Pod koszem coraz lepiej radziła sobie Tijana Ajduković (19 pkt, 10 zb.). Środkowa walczyła o każdą piłkę, skutecznie rzucała z trudnych pozycji. Bez wątpienia, był to jej najlepszy mecz w barwach Katarzynek.Początek ostatniej kwarty był nerwowy. Przewaga Energi stopniała do zaledwie 4 punktów. Ponownie jednak w najważniejszych momentach meczu można było liczyć na duet Peckova-Ajduković. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 83:78.Zwycięstwo smakuje wyjątkowo. Już w pierwszym w historii Torunia meczu Euroligi udało się pokonać bardzo silny zespół z Turcji, z takimi gwiazdami jak Tanisha Wright czy Lara Sanders. A to dopiero początek naszej przygody z prestiżowymi rozgrywkami;)Energa Toruń - Agu Spor Kulubu 83:78 (26:20, 15:24,29:14, 13:20)Energa: T. Ajdukovic 19, R. Harris 15, M. Reid 15, T. Peckova 13, A. Makowska 11, A. Jackson 4, A. Pawlak 4, M. Misiuk 2, K. Suknarowska 0.Agu Spor: L. Sanders 23, T. Wright 19, S. Kaltsidou 14, G. Marginean 10, L. Nicholls 7, P. Demirok 2, A. Khomenczuk 2, , C. Aslan, I. Jalcova 0. Relacja nadesłana przez Energę Toruń. Wideo Jakub Stykowski.