Piotr Szymański
Euro 2020. Mecz Czechy - Dania 1:2
Euro 2020. Mecz Czechy - Dania 1:2 Matthew Lewis - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)
Euro 2020. Rozpędzona Dania już w półfinale Euro 2020! Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla piłkarzy Duńskiego Dynamitu, którzy szybko je sobie ułożyli. Jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie i wydawało się, że są o krok od awansu dalej. Po zmianie stron oba zespoły pokazały jednak odmienne oblicza. Czesi złapali kontakt i robili wszystko, by wyrównać i doprowadzić do dogrywki. Zabrakło przede wszystkim zdrowia, bo warunki w Baku były arcytrudne.

Euro 2020. Mecz Czechy - Dania 1:2 (3.07.2021)

Jak padły bramki?

• 0:1 (5. minuta) - Przy rzucie rożnym Czesi zostawili kompletnie bez opieki Thomasa Delaneya, który mierzoną główką pokonał bramkarza.
  • 0:2 (42. minuta) - Z lewej strony prawą nogą perfekcyjnie wrzucił tuż przed bramkę Joakim Maehle, gdzie tylko czekał Kasper Dolberg i z łatwością zamknął akcję.
  • 1:2 (49. minuta) - Duńczycy zostali w szatni. Patrick Schick uprzedził obrońcę i umiejętnie dostawił nogę do dogrania od Vladimira Coufala. Piłka poszła dokładnie tam, gdzie chciał czeski napastnik.