Jacek Czaplewski
Jan Kruger - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)
Euro 2020. Po dwóch kolejkach Czechy mają cztery punkty, a Chorwacja tylko jeden. W bezpośrednim meczu w Glasgow nasi sąsiedzi zremisowali 1:1 (1:0). Przed przerwą karnego wykorzystał Patrick Schick, który z trzema golami na koncie jest w tej chwili najlepszym strzelcem turnieju. Dwaj piłkarz Legii Warszawa obejrzeli spotkanie z perspektywy rezerwowych.

Euro 2020: Mecz Chorwacja - Czechy 1:1 (18.06.2021)

Wynik Czechów nie jest bynajmniej dziełem przypadku. Drużyna prowadzona przez Jaroslava Silhavego rozegrała kolejny porządny mecz, nie dając Chorwatom zbyt wiele swobody (zwłaszcza przed przerwą).

Jedenastkę Czesi otrzymali po wideoweryfikacji. Sędzia zerkając w ekran dopatrzył się zagrania łokciem Dejana Lovrena. Wskazala zresztą na to krew cieknąca z nosa Schicka. Po interwencji medyków poszkodowany sam podszedł do wapna i strzałem w prawy bok zmylił bramkarza.

W drugiej połowie Czesi nie mieli aż tyle do powiedzenia. Szybko po wznowieniu Chorwacja doprowadziła do wyrównania. Ivan Perisić znalazł sobie miejsce na skrzydle, złamał do środka i precyzyjnym strzałem z prawej nogi strzelił pierwszego gola na turnieju.

Obaj piłkarze Legii Warszawa pozostali na ławce rezerwowych: Tomas Pekhart wśród zmienników Czech, a Josip Juranović Chorwacji.

O godzinie 21:00 na Wembley Anglia zagra ze Szkocją. Jeżeli wygra to zostanie liderem grupy D i tym samym na pewno awansuje do fazy pucharowej.

W ostatniej kolejce Chorwację czeka mecz o wszystko ze Szkocją. Czechy zagrają o pierwsze miejsce z Anglią.

Zobacz bramkę na 1:1. Chorwacja – Czechy, Ivan Perisić wyrównuje

Piłkarz meczu: Ivan Perisić