W sobotę 15 kwietnia o godzinie 9:00 rozpoczął się Skyliner Everest Run - wyjątkowe wydarzenie, którego uczestnicy podjęli się nieprawdopodobnie ciężkiego wyzwania. Mowa o wbiegnięciu na szczyt warszawskiego wieżowca Skyliner, znajdującego się przy ul. Prostej 67.
Budynek liczy 41 pięter. Każdy ze śmiałków może zdobyć jego szczyt ile razy chce. Jeśli wbiegnie na samą górę cztery razy, będzie mógł poczuć się tak, jakby zdobył Łysicę. Jeżeli pokona wysokość obiektu trzynaście razy, zdobędzie "biurowy Kasprowy Wierch".
Głównym celem najtwardszych uczestników jest jednak pokonanie Mount Everestu (8848 metrów) - a więc wbiegnięcie na szczyt stołecznego wieżowca aż 56 razy. Maksymalny czas na wykonanie tego zadania wynosi 24 godziny. Koniec wydarzenia zapowiedziano bowiem na godzinę 9:00, w niedzielę 16 kwietnia.
Poniżej nasza fotorelacja z biegu.
Everest Run Skyliner 2023. Uczestnicy chcą wbiec na warszaws...
W Skyliner Everest Run nie liczy się tempo – trzeba jedynie w wyznaczonym limicie czasu wbiec na wymarzony szczyt. Impreza ma formułę wyzwania, pozbawiona jest rywalizacji czasowej. Przerwy między poszczególnymi wejściami na szczyt mogą być dowolnie długie. Na uczestników „wyprawy” czekać będą strefy odpoczynku, dzięki którym szybka regeneracja będzie przyjemniejsza. Wszyscy zawodnicy wchodzić będą jedną klatką schodową, a zjeżdżać windą. Należy się nastawić na to, że ze względu na ograniczoną ładowność windy czasem trzeba będzie trochę poczekać na górze. Na szczęście będzie gdzie! - informowali organizatorzy imprezy.
Everest Run Skyliner 2023. Bieg w szczytnym celu
Wydarzenie organizuje Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK, która w ten sposób zbiera środki na swoją działalność.
Skyliner Everest Run 2023 jest okazją dla nas do zakupu kolejnego wyposażenia ratującego życie i zdrowie małych dzieci, a także do sfinansowania sprzętu szkoleniowego - opowiada Michał Janas, dyrektor fundacji.
Jak dodaje, ambulans ich organizacji przystosowany do medycznej ewakuacji dzieci, w tym noworodków, od roku kursuje między Polską a Ukrainą.
Nie zapomnę, jak osobiście realizowałem przewóz krytycznie chorego noworodka w inkubatorze do Centrum Zdrowia Dziecka. W czasie wojny w Ukrainie nie miał on szans na przeżycie. Dzięki takim transportom jak ten, udaje się nam uratować chore i poszkodowane dzieci - podkreśla dyrektor fundacji.
Rzeszów. Spacer szlakiem sklepów i warsztatów z okresu okupacji
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- "To liczba hańby Donalda Tuska". Prawo i Sprawiedliwość opublikowało najnowszy spot
- Lista imion zakazanych w Polsce! Urzędnik nie pozwoli ci tak nazwać dziecka!
- Horror w parku narodowym. Niedźwiedź zabił małżeństwo i ich psa
- Zamach terrorystyczny w Ankarze. W odwecie Turcja bombarduje kurdyjskich rebeliantów