Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fabryka Norblina na ostatniej prostej. Kultowe miejsce kulturalno-rozrywkowe coraz bliżej otwarcia

Redakcja
Fabryka Norblina na warszawskiej Woli jest już niemal gotowa. Po kilku latach prac renowacyjnych znów będzie tętnić życiem, zarówno rozrywkowym, edukacyjnym jak i biurowym. Mieszkańcy Warszawy będą mogli korzystać m.in. z nowoczesnej przestrzeni do pracy, kultowego BioBazaru, licznych restauracji, piano baru z muzyką na żywo, muzeum, kina czy pierwszego w Polsce automatycznego parkingu dla rowerów. Szczegóły w tekście poniżej.

Fabryka Norblina niemal gotowa

Coraz bliżej zakończenia prac remontowych na terenie Fabryki Norblina na warszawskiej Woli. Prace wkroczyły w ostatnią, finalną fazę przed otwarciem. Uruchomienie pierwszych funkcjonalności na terenie projektu nastąpi już na początku września, a kolejne z nich będą udostępniane dla odwiedzających sukcesywnie w kolejnych miesiącach.

Miejsce pracy i rozrywki

Prace rozpoczęły się pod koniec listopada 2017, a zakończą się już pod koniec tegorocznych wakacji. Prawie 2-hektarowy teren dawnych zakładów platerniczych Norblin, Bracia Buch i T. Werner, a po II wojnie światowej – Walcowni Metali Warszawa – jest przywracany do świetności z inicjatywy Grupy Capital Park. Pofabryczne zabudowania i maszyny odzyskują dawny blask i wraz z nowo dobudowaną częścią biurową, będą służyć warszawiakom jako miejsce pracy, rozrywki, edukacji i spędzania wolnego czasu.

W nowo wybudowanych budynkach biurowych, oferujących 41 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A+, trwają intensywne prace związane z aranżacją wnętrz oraz przygotowujące do odbiorów technicznych. Pierwsi najemcy pojawią się w nich już na początku września. Do największych z nich należą Allegro.pl (16,2 tys. mkw.), globalne centrum usługowe Japan Tobacco International (8,5 tys. mkw.), czy SEB Bank (3,3 tys. mkw.).

ZOBACZ, jak dziś wygląda Fabryka Norblina

Fabryka Norblina na ostatniej prostej. Kultowe miejsce kultu...

_– Powrót kultowego BioBazaru w zupełnie nowej aranżacji, butikowe kino według naszego autorskiego pomysłu, galeria sztuki, foodhall z 26 oryginalnymi stoiskami gastronomicznymi, liczne restauracje, piano bar z muzyką na żywo, otwarte, multimedialne muzeum, które opowie wyjątkową historię tego miejsca – to tylko część z atrakcji, jakie będą stopniowo odsłaniane już od początkowych dni września_– mówi Kinga Nowakowska, członek zarządu i dyrektor operacyjna w Grupie Capital Park.

Parking dla aut i rowerów

Zakończone zostały również prace budowlane i aranżacyjne związane z budową parkingu podziemnego dla samochodów i ponad 200 rowerów. Zakończyła się także budowa konstrukcji pod pierwszy w Polsce w pełni zautomatyzowany, podziemny parking rowerowy. Produkcja systemu od hiszpańskiego podwykonawcy jest przewidziana na sierpień. Potem rozpocznie się specjalistyczny montaż i szereg czynności rozruchowych oraz testowych. Pełna gotowość dla użytkowników jednośladów jest planowana na koniec października.

Kino butikowe

Równie zaawansowane prace toczą się w kinie, które rozpocznie działalność już po wakacjach. Sale kinowe są już wybudowane i zaaranżowane prawie w całości, trwa także montaż sufitów oraz nagłośnienia. Już niebawem pojawią się w nich fotele, a także projektory i nagłośnienie. Na lipiec zaplanowane jest wykończenie foyer oraz montaż oświetlenia dekoracyjnego. W sierpniu pojawi się nagłośnienie koncertowe w sali nr 5. Zamontowany zostanie także bar, a w częściach wspólnych pojawią się komfortowe meble. Dzięki temu pierwsi kinomani będą mogli zapoznać się z ofertą KinoGramu już na początku września. Szczegóły tutaj.

Muzeum z mobilną aplikacją

Zabytkowe i historyczne zabudowania oraz maszyny i urządzenia, będą włączone w strukturę Muzeum Fabryki Norblina. Przewodnikiem po nim będzie mobilna aplikacja, dzięki której każdy zainteresowany będzie mógł samodzielnie zapoznawać się z historią tego miejsca w ciekawy i atrakcyjny sposób. Na finalnym etapie jest już także konserwacja maszyn i urządzeń pofabrycznych. 80% z nich znajduje się już w swoich docelowych miejscach na terenie projektu. Czekają je jeszcze ostatnie szlify związane z zabezpieczeniem ich pokrycia warstwą estetyzującą. Dzięki zastosowanej technice konserwatorskiej, maszyny zostały zachowane w stanie, który odzwierciedla ich stan wizualny z czasów, gdy fabryka jeszcze funkcjonowała.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto