Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Pierogów Świata 2018 - tłumy na Bulwarach i mnóstwo pyszności na stoiskach [ZDJĘCIA]

Paweł Fajfer
Festiwal Pierogów Świata 2018 - tłumy na Bulwarach i mnóstwo pyszności na stoiskach [ZDJĘCIA]
Festiwal Pierogów Świata 2018 - tłumy na Bulwarach i mnóstwo pyszności na stoiskach [ZDJĘCIA] Paweł Wiśniewski
W dniach 18-19 sierpnia na Bulwarze Flotylli Wiślanej odbywa się kolejna edycja bardzo lubianego przez warszawiaków Festiwalu Pierogi Świata. Wystawcy oferują przysmaki pochodzące z różnych stron świata oraz wyroby tradycyjne. Chętnych do skosztowania pierogów nie brakuje. Zdjęcia z wydarzenia znajdziecie w naszej galerii.

18 i 19 sierpnia nad Wisłą (bulwar Flotylii Wiślanej), w godz. 12-19, mieszkańcy Warszawy oraz turyści mają okazję spróbować pierogów dużych, małych, polskich, hiszpańskich, japońskich, tybetańskich czy hinduskich. Jest w czym wybierać.Dla każdego znajdzie się coś miłego. Organizatorzy gwarantują, że każdy smakosz będzie usatysfakcjonowany i opuści imprezę szczęśliwy, z pełnym brzuchem.

Można spróbować m.in. pierogów tradycyjnych i domowych polskich z sezonowymi farszami. Dostaniecie również indyjskie samosy, czyli pierożki w kształcie trójkąta, smażone w głębokim oleju. Przygotuje je dla was Shahi Curry - restauracja Indyjska.

Pojawią się także chińskie baobao. Zostaną przygotowane przez kucharzy z "Parnik Zamieniecka". Wytwarzane są ze świeżych produktów, bez użycia glutaminianu sodu, przygotowywane na parze. Będą podawane w bambusowych koszykach.

Nie zabraknie również tybetańskich momo. "Momo-Smak Kuchnia Azjatycka" zabierze was w tajemnicze regiony Tybetu i zaserwuje pyszne, gotowane na parze pierożki Momo. W kuchni azjatyckiej istnieje wiele rodzajów pierożków momo - występują pod innymi nazwami, mają różny wygląd i sposób przygotowania.

Będziecie mogli zjeść także calzone czyli potrawę kuchni włoskiej. To rodzaj pizzy, zawijanej na kształt pieroga, w którym znajduje się nadzienie. Zostaną przygotowane przez "Prego Mangiare - Pizza Fritta"

Fanów gruzińskiej kuchni będą mogli zjeść chinkali. Kluczowy wpływ na gruziński przysmak ma znajdujący się w jego środku bulion - to z jego powodu zjada się pierogi w nietypowy sposób. Do chinkali nie podaje się sztućców, ponieważ krojenie pierożków sprawi, że cały bulion wypłynie na talerz. Należy chwycić je w palce (trzymając za miejsce zlepienia), wgryźć się w niego, wypić cały znajdujący się w nim płyn, a następnie skonsumować resztę

Wstęp na wydarzenie jest wolny


od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto