Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Świdermajer 2022. Święto dedykowane podwarszawskiej drewnianej architekturze wraca po dwóch latach. Co w programie?

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Szymon Starnawski
Po dwuletniej przerwie powraca Festiwal Świdermajer - święto poświęcone przede wszystkim tradycyjnej architekturze drewnianej, tak charakterystycznej dla całej "linii otwockiej". W tym roku wydarzenie to będzie trwało aż dziesięć dni i obejmie swoim zasięgiem miejscowości od Wawra do Otwocka. W ramach imprezy odbędą się m.in. wernisaże, wystawy plenerowe, warsztaty, prelekcje, koncerty, spacery historyczne. Sprawdźcie szczegóły poniżej.

Festiwal Świdermajer powraca w wielkim stylu. Wydarzenie rozpocznie się 20 maja w Wawrze, zakończy zaś 29 maja w Otwocku, tym samym obejmując swoim zasięgiem miejscowości leżące wzdłuż dawnej Drogi Żelaznej Nadwiślańskiej.

W tym roku Towarzystwo Przyjaciół Otwocka przygotowało mnóstwo atrakcji - w programie mamy około 30 wydarzeń! Wśród nich m.in. warsztaty, podczas których uczestnicy wykonają małe gliniane dzieła sztuki, oczywiście inspirowane wzorami znanymi ze świdermajerowych budynków; spacerowe / rowerowe / biegowe wyzwanie polegające na odnalezieniu ciekawych, otwockich świdermajerów z pomocą przygotowanej przez organizatorów mapy; koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej; spacer szlakiem otwockich lasów; warsztaty stolarskie podczas których będzie można własnoręcznie wykonać elementy drewniane np. deski do krojenia, budki lęgowe dla ptaków, podstawkę pod kubek i zabrać je do domu na pamiątkę.

Wielki finał odbędzie się w ogrodach odbudowanego dawnego Pensjonatu Abrama Gurewicza. Pełen program festiwalu znajduje się TUTAJ.

Festiwal Świdermajer organizowany w 2022 roku będzie pierwszym festiwalem po przerwie związanej z pandemią. Z tym większą przyjemnością zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Kogo? Wszystkich, niezależnie od wieku, płci, miejsca zamieszkania i zainteresowań. Tych, którzy pragną zorganizować coś dla innych i tych, którzy po długim okresie kulturalnej posuchy chcą, by zorganizowano coś dla nich. Głodnych wiedzy i spragnionych rozrywki. Miłośników starych drewnianych domów i tych, którzy nadal nazywają je "pekinami". Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie - zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniu organizatorzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto