Finał CNBA: M-Styl - Elbudplast 63:61 (foto+wideo)

Jacek Suliga
W czwartek, o godz. 18:30, w hali Parkowa przy ul. Małachowskiego rozpoczął się finałowy mecz CNBA pomiędzy drużynami M-Styl i Elbudplast.

Po zaciętej walce, przegrywający i goniący przez cały mecz wynik, zawodnicy M-Styl wygrali 63 do 61. Początkowo nikt nie przypuszczał, że to właśnie drużyna, zwana dawnej Bewa, zostanie mistrzem dwudziestej edycji Centralnego Nurtu Basketu Amatorskiego.

Po wyrównanych pierwszych minutach pierwszej kwarty do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Elbudplasta. Minimalna wygrana - 11:8 zwiastowała dobre kolejne minuty spotkania.

W drugiej kwarcie zawodnicy w niebieskich koszulkach przejęli całkowicie inicjatywę, a dzięki rzutom za trzy punkty powiększali swoją przewagę z minuty na minutę. Wydawać by się mogło, że Elbudplast ma zwycięstwo w przysłowiowej garści.

Dłuższa przerwa wpłynęła mobilizująco na drużynę M-Styl, która do tej pory przegrywała 31:19.

Grający coraz agresywniej zawodnicy powoli zaczęli odrabiać straty. Kilka niezwykle udanych wyjść spod własnego kosza, przechwytów spowodowało, że trzecia kwarta zakończyła się minimalna przewagą Elbudplasta 45:43.

Ostatnie dziesięć minut, to ciągły napór M-Styl. Tuż po rozpoczęciu czwartej kwarty doprowadzili do wyrównania, a potem sukcesywnie powiększali przewagę punktową. Sporo przewinień po obu stronach i niecelnych rzutów spowodowało, ze do ostatnich sekund ważyły się losy tego pojedynku.

Ostatecznie zwycięzcą XX CNBA została drużyna M-Styl pokonując Elbudplast 63:61.

Spotkaniu towarzyszył występ grupy Sweet Dreams.

M-Styl- Elbudplast 63:61 ( 8:11, 13:22, 22:12, 20:16)
Sędziowie: Mariusz Krzewiński i Bartłomiej Włodarczyk.
Punkty zdobyli:
M-Styl: Kacprzak Piotr 15, Leńczuk Paweł 15, Michalak Mariusz 11, Gaj Mariusz 11, Jarnecki Michał 7, Kruszyński Andrzej.2, Gaj Bartłomiej 2.
Elbudplast: Paszyński Piotr 20, Pietrowski Szymon 16, Marcjanek Maciej 10, Kordasz Bartłomiej 5, Korecki Łukasz 5, Nowicki Krzysztof 3, Zamojski Wiktor 2.