Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fotoradary w Warszawie biją rekordy. W których lokalizacjach urządzenia zarejestrowały najwięcej zdarzeń?

Alicja Glinianowicz
Alicja Glinianowicz
Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że od początku tego roku fotoradary w stolicy odnotowały przeszło 87 tysięcy naruszeń. Jednak jak się okazuje, liczba zarejestrowanych zdarzeń w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku, znacznie spadła.

Pomimo że liczba rejestrowanych zdarzeń w tym roku spadła o 17 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, to nadal warszawskie fotoradary biją rekordy.

Fotoradary w Warszawie. Rekordzista stoi przy ul. Spacerowej

- Najwięcej zdjęć wykonał fotoradar ustawiony przy ulicy Spacerowej - 13 558. Ten fotoradar rejestruje również najwięcej naruszeń w skali kraju – podała rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak.

Według danych z GITD, drugie miejsce zajmuje fotoradar z ulicy Pileckiego na Ursynowie. Co więcej, sześć nowych urządzeń, które w ostatnim czasie pojawiły się w stolicy, zarejestrowały od początku funkcjonowania w sumie 18 268 zdarzeń. Z czego wszystkie warszawskie fotoradary od początku tego roku odnotowały łącznie 87,2 naruszeń.
W październiku informowaliśmy, że fotoradary na moście Poniatowskiego w ciągu pierwszego miesiąca od uruchomienia wykryły ponad 12,6 tys. przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Fotoradary w Warszawie. Gdzie najmniej zdarzeń?

Fotoradar, który dotychczas wykonał najmniej zdjęć, bo 56, zlokalizowany jest przy ulicy Zamienieckiej w kierunku Gocławia. Inne urządzenia, które nie zarejestrowały zbyt wielu zdarzeń stoją przy ul. Fieldorfa w kierunku Placu Szembeka (160 naruszeń) i w al. KEN (459 zdarzeń).

- Mimo zwiększenia liczby urządzeń o sześć fotoradarów zlokalizowanych na moście Poniatowskiego, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, liczba zarejestrowanych w Warszawie naruszeń spadła o 17 proc., co jest bardzo dobrą wiadomością i oby ta tendencja utrzymała się. W ubiegłym roku urządzenia zarejestrowały w tym czasie 105,5 tys. przypadków przekroczenia przez kierujących dozwolonej prędkości – powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Monika Niżniak.

Ze statystyk GITD wynika, że stołeczni kierowcy przekraczają prędkość średnio o 22 km/h więcej niż pozwalają przepisy. Monika Niżniak wskazała, że liczba przypadków przekroczenia prędkości o 50 kilometrów na godzinę więcej niż pozwalają przepisy w obszarze zabudowanym, stanowi 0,7 proc. wszystkich spraw. Jednak w Warszawie dochodzi także do sytuacji ekstremalnie niebezpiecznych.

W sierpniu tego roku fotoradar przy ulicy Modlińskiej zarejestrował samochód, którego kierowca poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 164 km/h.

Obecnie zakończyły się właśnie odbiory techniczne dwóch odcinkowych pomiarów prędkości na trasie S8 w Warszawie.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto