Futboliści "Orłów" lepsi od "Górników"

Mateusz Gotz
Zawodnicy Warsaw Eagles wzięli udany rewanż na zespole Silesia Miners, za przegraną w ubiegłorocznym półfinale ligi futbolu amerykańskiego. Stołeczni zawodnicy wygrali na wyjeździe z "Górnikami" 28:6.

Na początku spotkanie było bardzo wyrównane. Licznie zgromadzeni w Jaworznie kibice nie mieli powodów do narzekań. Mimo tego pierwsze punkty w meczu obejrzeli dopiero w drugiej kwarcie, a zdobył je zespół warszawski.

O zwycięstwie Warsaw Eagles zadecydowała druga oraz czwarta kwarta, kiedy to zawodnicy ze stolicy pokonywali swoich rywali ze Śląska. Dobrze w szeregach warszawskiego zespołu zaprezentował się Grzegorz Janiak. Było to dla niego ważne spotkanie ponieważ uczestniczył w ubiegłorocznym półfinale, który zadecydował o wyeliminowaniu "Orłów" przez zespół ze Śląska.

Warsaw Eagles wraz z zespołem Pomorze Seahawks są niepokonanymi drużynami w tegorocznej edycji rozgrywek.

AZS Silesia Miners– Warsaw Eagles 6:28 (0:0, 0:9, 6:6, 0:13)

II kwarta

0:7 przyłożenie Adama Nawrockiego po 9-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Mariusz Kwieciński)

0:9 dwa punkty dla Eagles po zablokowaniu kopnięcia Miners

III kwarta

0:15 przyłożenie Grzegorza Janiaka po 6-jardowym podaniu Romana Iwańskiego

6:15 przyłożenie Grzegorza Sudera po 3-jardowej akcji biegowej

IV kwarta

6:22 przyłożenie Grzegorza Janiaka po 9-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Mariusz Kwieciński)

6:28 przyłożenie Zbigniewa Smyczyńskiego po 26-jardowym podaniu Romana Iwańskiego