Galaticos i Agrofarma wygrywają w 8. kolejce III edycji Choceńskiej Ligi Futsalu [zdjęcia]

W minioną niedzielę (20.01) w hali GOSiR rozegrano 8. kolejkę III edycji Choceńskiej Ligi Futsalu, która w dalszym, ciągu nie przyniosła większych zmiany na górze tabeli w I lidze, gdyż trzy pierwsze drużyny wygrały swoje spotkania.

W 8 kolejce I i II ligi strzelono dużo mniej goli niż w poprzednich kolejkach, łącznie tylko -118 goli, z tego w I lidze - 63, a w II lidze – 55. Najwięcej bramek kibice zobaczyli w spotkaniu I ligi, pomiędzy: Rotacja - Dobra Passa Włocławek 11 : 4, gdzie łącznie strzelono 15 goli. Jak ciekawostkę dodam, że w ekipie Rotacji golami podzieli li się tylko dwaj piłkarze, a mianowicie: 6 goli zdobył Daniel Wesołowski, a pozostałe 5 Piotr Gotłasz. Dal Dobrej Passy bramki strzelili: Jakub Piwoński, Tomasz Rychnowski -2 i Adrian Wojciechowski. W kolejnym spotkaniu lider ligi drużyna Galacticos Izbica bez większych kłopotów pokonał drużynę Nakonowo FC 6:2, choć do przerwy nic nie zapowiadało, że końcowy wynik będzie w miarę wysoki na korzyść lidera. Co prawda drużyna z FC nie była w tym dniu w najsilniejszym składzie, bo gdyby była, to, kto wiek, jakim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie.
Wicelider Agrofarma Gołaszewo trafiła w bardziej wymagającego przeciwnika, drużyna Wircom Włocławek, to ubiegłoroczny wicemistrz ligi i mistrz ligi z I edycji. Drużyna z Gołaszewa wystąpiła w tym spotkaniu w bardzo mocno osłabionym składzie, kontuzje, choroby Jakuba Głowckiego, Mariusza Prokopiaka, Krzysztofa Nawrockiego, Daniela Komorowskiego oraz wyjazd zagraniczny Arkadiusz Barczaka sprawił, że kierownik drużyny miał do dyspozycji tylko jednego piłkarza na zmianę w polu. Ale wola walki, odpowiednie nastawienie w psychice piłkarzy sprawił, że od pierwszego gwizdka sędziów drużyna Agrofarmy zaatakowała bramkę Wircomu, czego efektem było szybko zdobyta bramka przez Patryka Czarneckiego już w 20 sekundzie spotkania.
Drużyna Krzysztofa Jóźwiaka za wszelką cenę chciała strzelić kontaktową bramkę, jednak strzały z dystansu były bardzo niecelne, mijały światło bramki w dość bezpiecznej odległości, bądź padały łupem golkipera Agrofarmy - Piotra Maślanki. Szybkie kontry gołaszewskiej drużyny przyniosły oczekiwane efekty w postaci dwóch bramkę w odstępie dwóch minut. W 14 minucie na 2:0 podwyższył Tomasz Bartczak, a w 16 na 3:0 Mariusz Konwerski. W ostatniej minucie bramkę kontaktową dla Wircom strzelił Daniel Szymański. Po przerwie w 26 minucie wynik na 3:2 zmniejszył Tomasz Szablewski. Jednak pięć minut później na 4:2 podwyższył ponownie Tomasz Bartczak. W tym okresie gry po stronie Wircomu były cztery faule, każdy kolejny kończyć się miał przedłużonym rzutem karnym. W 36 minucie po piątym faulu do przedłużonego rzutu karnego podszedł Patryk Czarnecki, który chciał lekkim technicznym strzałem przelobować interweniującego bramkarza. Jednak piłka po jego strzale nawet nie trafiła w światło bramki. Gdyby strzelił piątą bramkę, gra byłaby spokojniejsza i wygrana stałaby się całkiem realna, a tak, wszystko mogło się jeszcze zdarzyć.
Drużyna Wircomu dysponowała dłuższą ławką piłkarzy rezerwowych, którzy byli bardziej wypoczęci. Ale doświadczona ekipa Agrofarmy Gołaszewo nie pozwoliła sobie wydrzeć zasłużonego zwycięstwa, mimo, że 20 sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziów gola na 4:3 strzelił dla Wircomu Artur Wojnowski. Na więcej już zabrakło czasu. Cenne trzy punkty zostały zapisane na konto Agrofarmy. Na słowa uznania zasłużyła cała drużyna w składzie: Wojciech Nawrocki, Piotr Maślanka, Rafał Prokopiak, Mariusz Konwerski, Tomasz Bartczak i Patryk Czarnecki.
W Kolejnym spotkanie drużyna Domexu Kowal, zajmująca w tabeli trzecie miejsce spotkała się z Saniko Włocławek. Po dość nerwowej pierwszej połowie i zaskakującym wyniku - 2:1 dla Saniko, całe spotkanie wygrał ubiegłoroczny triumfator ligi - 5:2. Jak napisałem, do przerwy pachniało sensacją, bo włocławianie prowadzili dwoma bramkami. Dopiero na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy najskuteczniejszy piłkarz choceńskiej ligi - Paweł Behlke strzelił kontaktowego gola na 2:1. Ale jak się ma najskuteczniejszego strzelca w drużynie to można być spokojny o końcowy wynik. Paweł w drugiej połowie dołożył jeszcze cztery gole w 22, 23, 38 i 38 minucie i było pozamiatane. Dwa gole w pierwszej połowie dla Saniko zdobył – Łukasz Kunecki w 5 i 15 minucie i to było wszystko, na co było stać w tym meczu włocławską drużynę.
Kolejne dobre spotkanie rozegrały drużyny zajmujące 4 i 5 miejsce w tabeli tj. Urząd Miejski w Lubrańcu – Choceniaki. Zajmująca dotychczas 4 miejsce drużyna z Lubrańca po dobrym i zaciętym meczu przegrała z Choceniakami 1 : 4 do przerwy (1: 0), przez co straciła dotychczasowe miejsce na rzecz drużyny Choceniaków. W pozostałych dwóch spotkaniach I ligi nie było niespodzianek. Swoje mecze wyraźnie wygrali: Batory Borzymie – Wika Włocławek - 8:3 oraz Zjednoczeni Czerniewice - Zespół Szkół CKR Kowal - 7:3.
Podsumowanie 7 kolejki I ligi:
Nakonowo FC - Galacticos Izbica 2:6 (1:2), Daniel Karpiński (10), Mariusz Kaczmarek (33) - Bartlłomiej Mielczarek (3), Rafał Biernacki (13), Mariusz Wiśniewski (33), Kamil Kuropatwiński (34, 38), Roman Rybińsk (36);
Wircom Włocławek - Agrofarma Gołaszewo 3:4 (1:3), Daniel Szymański(20), Tomasz Szablewski (26), Artur Wojnowski (40) - Patryk Czarnecki (1), Tomasz Bartczak (14, 31), Mariusz Konwerski (16);
WIKA - Batory Borzymie 3:8 (2:4), Tomasz Mularski (13, 31), Kamil Bącela (14) - Krystian Krajewski (3, 17, 31, 40), Marcin Szatkowski (4), Michał Maziarz (11, 13), Damian Wiśniewski (38);
Urząd Miejski w Lubrańcu - Choceniaki 1:4 (1:0), Łukasz Kmieć (13) - Maciej Małecki (24), Paweł Komorowski (26, 38), Łukasz Lewandowski (39);
Zespół Szkół CKR Kowal - Zjednoczeni Czerniewice 3:7 (2:3), Wojciech Zieliński (11, 38), Bartosz Danielewicz (12) - Mateusz Malinowski (8, 17), Mateusz Niewiadomski (16), Sławomir Walczak (28, 38), Daniel Olejniczak (30), Arkadiusz Jóźwiak (34);
Saniko Włocławek - Domex Kowal 2:5 (2:1), Łukasz Kunecki (5, 15) - Paweł Behlke (20, 22, 23, 38, 38)
Rotacja - Dobra Passa Włocławek 11:4 (6:3), Piotr Gotłasz (10, 12, 28, 29, 37), Daniel Wesołowski (16, 18, 19, 20, 38, 40) - Jakub Piwoński (6), Tomasz Rychnowski (13, 19), Adrian Wojciechowski (39).

WYNIKI 6. KOLEJKI
W klasyfikacji najskuteczniejszego strzelca I ligi pierwsza piątka przedstawia się następująco:
* Paweł Behlke – Domex Kowal - 27* Kamil Kuropatwiński - Galacticos Izbica - 23* Bartłomiej Mielczarek - Galacticos Izbica – 19* Piotr Gotłasz – Rotacja -18* Paweł Komorowski – Choceniami - 18
W II lidze w spotkaniu na szczycie, lider Viessmann po zaciętym meczu pokonał pretendenta do pierwszego miejsca drużynę Chemia Budowlana Atlas Włocławek 8:6. Wynik nie świadczy, że zwycięstwo liderowi przyszło łatwo. W pierwszej połowie pachniało wielką sensacją, gdyż drużyna zajmująca trzecie miejsce prowadziła bardzo wysoko – 5:1 z liderem. Jednak w drugiej połowie drużyna Marciana Salacha nie potrafiła skupić się na grze obronnej by bezpiecznie utrzymać wysokiego prowadzenia w efekcie, czego ostatecznie przegrała mecz. Co prawda mimo tej przegranej w dalszym ciągu liczy się w strefie medalowej II ligi, którego końcowym efektem może być upragniony awans do I ligi. Ale chcąc myśleć realnie o awansie, nie może pozwolić sobie ta takie przegrane! Nie wszystkie spotkania w tej klasie rozgrywek się odbyły. Mecz pomiędzy drużynami The Joker – Kruszyniaki został przełożony na inny termin, a drużyna Strażaka Kanonowo Stare otrzymało walkower, gdyż drużyna Los Galacticos nie stawiła się na spotkanie.
W pozostałych spotkaniach 7 kolejki II ligi uzyskano następujące wyniki:
- SLO Choceń – Optymiści 2 : 5- Viessmann - Chemia Budowlana Atlas Włocławek 8 : 6- Strażak Nakonowo Stare - Los Galacticos 5 : 0 (walkower)- Unia Choceń Juniorzy Starsi - Gimnazjum Choceń 7 : 2- Ciabalala - ZRB Szefler Kowal 0 : 6