Polecamy

GRECJAPremier Grecji Kyriakos Mitsotakis zapowiedział, że 15 czerwca jest to oficjalna data, kiedy w kraju w pełni rozpocznie się sezon turystyczny
[2/11]

Gdzie jechać na wakacje? Te kraje otwierają się na turystów. Jakie są zasady podróżowania w nowej rzeczywistości

GRECJA

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis zapowiedział, że 15 czerwca jest to oficjalna data, kiedy w kraju w pełni rozpocznie się sezon turystyczny. Jak podaje ‘The Guardian’, międzynarodowe loty do Grecji zostaną wznowione od 1 lipca i będzie to robione stopniowo, bo jak wiadomo pandemia koronawirusa jeszcze nie wygasła.

Zagraniczni turyści będą mogli wjeżdżać do Grecji bez konieczności robienia testów na obecność koronawirusa i obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny – zapewnił grecki minister zdrowia Haris Theoharis, jak czytamy na portalu fly4free.pl.

Pozostaje pytanie, kto będzie mógł wjechać na teren Grecji bez testów na COVID-19? Z informacji, jakie zebrał portal fly4free.pl wynika, że lista powinna być jawna jeszcze w tym miesiącu, jednak pierwszeństwo wjazdu do kraju mają mieć wczasowicze z tych państw, “gdzie skala infekcji jest relatywnie niewielka, a pandemia jest pod kontrolą.”

Z pewnością wczasy w Grecji będą inne niż zwykle. Wprowadzono restrykcje i ograniczenia, będzie trzeba się dysnansować - wszystko po to by uniknąć zakażeń koronawirusa.

Wakacje 2020 mogą być inne, niż dotychczas, ale wcale nie muszą. O odmrażaniu turystyki mówi się coraz śmielej, mimo tego, że koronawirus nie odpuścił. Czy to oznacza, że wcale nie jesteśmy skazani na wakacje w kraju? To zależy od współpracy między krajami i jakie przyjmą obostrzenia. Część Polaków wcale nie ma zamiaru rezygnować z zagraniczych wojaży. Pamiętać jednak należy o pandemii koronawirusa i o tym, że COVID-19 z nami zostanie.

Najnowsze wiadomości

reklama