Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie opłaca się mieszkać w Warszawie? Ten ranking odpowie na wszystkie pytania!

Redakcja
Ostatnie miejsce w rankingu atrakcyjności warszawskich dzielnic zajął Rembertów. Dzielnica przedzielona torami kolejowymi ciągle cierpi na brak wygodnego połączenia drogowego z centrum miasta. Historycznie związana z jednostkami wojskowymi i akademią wojskową. Na obrzeżach powstają nowe
osiedla, a centralna część dzielnicy to w większości mieszanka przedwojennych i nowych domów jednorodzinnych.

Rembertów to licząca 24,0 tys.  mieszkańców dzielnica Warszawy. Charakteryzował się stosunkowo korzystną strukturą ludności pod względem ekonomicznych grup wieku w porównaniu z innymi dzielnicami.

Na 100 osób w wieku produkcyjnym przypadało 60 osób w wieku nieprodukcyjnym. Mniej odnotowano jedynie na Białołęce. Dzielnica notowała dodatni przyrost naturalny (3,7) oraz dodatnie saldo migracji wewnętrznych (3,2) w przeliczeniu na 1 tys. ludności. Biorąc pod uwagę sytuację na rynku pracy, Rembertów notował stosunkowo niską liczbę podmiotów gospodarki narodowej i małą liczbę pracujących w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców.

W 2015 r. oddano do użytkowania 2 mieszkania w przeliczeniu na 1 tys. ludności. Przeciętna powierzchnia użytkowa nowego mieszkania wyniosła 119,4 m2, tj. o 55,3 m2 więcej niż średnio w Warszawie. Większą powierzchnię odnotowano jedynie w dzielnicy Wesoła.

Na terenie dzielnicy znajdowało się 2,5 km ścieżek rowerowych, co w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców wyniosło 1,0 km – była to wartość najniższa wśród dzielnic Warszawy.
Ostatnie miejsce w rankingu atrakcyjności warszawskich dzielnic zajął Rembertów. Dzielnica przedzielona torami kolejowymi ciągle cierpi na brak wygodnego połączenia drogowego z centrum miasta. Historycznie związana z jednostkami wojskowymi i akademią wojskową. Na obrzeżach powstają nowe osiedla, a centralna część dzielnicy to w większości mieszanka przedwojennych i nowych domów jednorodzinnych. Rembertów to licząca 24,0 tys. mieszkańców dzielnica Warszawy. Charakteryzował się stosunkowo korzystną strukturą ludności pod względem ekonomicznych grup wieku w porównaniu z innymi dzielnicami. Na 100 osób w wieku produkcyjnym przypadało 60 osób w wieku nieprodukcyjnym. Mniej odnotowano jedynie na Białołęce. Dzielnica notowała dodatni przyrost naturalny (3,7) oraz dodatnie saldo migracji wewnętrznych (3,2) w przeliczeniu na 1 tys. ludności. Biorąc pod uwagę sytuację na rynku pracy, Rembertów notował stosunkowo niską liczbę podmiotów gospodarki narodowej i małą liczbę pracujących w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców. W 2015 r. oddano do użytkowania 2 mieszkania w przeliczeniu na 1 tys. ludności. Przeciętna powierzchnia użytkowa nowego mieszkania wyniosła 119,4 m2, tj. o 55,3 m2 więcej niż średnio w Warszawie. Większą powierzchnię odnotowano jedynie w dzielnicy Wesoła. Na terenie dzielnicy znajdowało się 2,5 km ścieżek rowerowych, co w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców wyniosło 1,0 km – była to wartość najniższa wśród dzielnic Warszawy. Sylwia Dąbrowa
Urząd Statystyczny w Warszawie opublikował raport dotyczący atrakcyjności życia warszawskich dzielnic. Wyniki są zaskakujące. Analitycy brali pod uwagę kilkanaście wskaźników, m.in. liczbę rodzących się dzieci w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców, liczbę ludności przypadającej na jedną przychodnię czy aptekę, liczbę miejsc w przedszkolach w relacji do liczby dzieci w wieku przedszkolnym czy powierzchnię parków w przeliczeniu na mieszkańca. Kto wygrał, a kto był na szarym końcu? Kliknij w zdjęcie, żeby uruchomić raport!
emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto