Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie w Lublinie zdarzają się najczęściej wypadki. Mapa niebezpiecznych ulic

redakcja
redakcja
W zeszłym roku na ulicach w Lublinie zginęło 12 osób, a 329 zostało rannych. Zobacz, na których ulicach w Lublinie najczęściej zdarzają się wypadki.

20 wypadków, jedna osoba zabita i 26 rannych – takimi danymi aleja Kraśnicka otwiera policyjną listę najbardziej niebezpiecznych ulic.
Na drugim miejscu jest Droga Męczenników Majdanka – w zeszłym roku odnotowano tam 13 wypadków i 15 rannych, dalej jest al. Solidarności (10 wypadków, jedna osoba zabita, 13 rannych), Krańcowa. A następnie Lwowska, która otwiera za to listę ulic, na których zginęło najwięcej osób.

Niepokojące jest zestawienie miejsc, na których doszło do potrącenia pieszych znajdujących się na oznakowanych przejściach.

Najwięcej takich zdarzeń było na ul. Krańcowej (sześć potrąceń, sześciu rannych), Lwowskiej (pięć wypadków, dwie osoby zabite, trzy ranne), al. Kraśnickiej i Al. Racławickich.

– Niebezpieczne są też przejścia na Spółdzielczości Pracy między Olimpem a Związkową, za wiaduktem na Smorawińskiego i u zbiegu al. Solidarności z Dolną 3 Maja. Powinno tu być więcej powtórzeń znaków i pulsujące światła ostrzegawcze, bo są to drogi, na których kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość – komentuje Maciej Lachowicz, lubelski kierowca.

– Źle oznakowane jest też rondo u zbiegu Lwowskiej i Ruskiej, kierowcy nie zauważają, że to rondo i jest dużo kolizji. Problem jest znany od lat, a wystarczyłoby bardziej intensywnie oznakować to miejsce.

Nieprawidłowe przejeżdżanie przejścia dla pieszych to druga (po wymuszeniu pierwszeństwa) przyczyna wypadków z winy kierowcy.
Było ich 68, tymczasem piesi wchodzący tuż przed koła samochodu spowodowali tylko sześć wypadków. Policja zapowiada już, że jednym z jej ważniejszych zadań na bieżący rok będzie szczególny nadzór nad przejściami dla pieszych przy Lwowskiej, Krańcowej, al. Kraśnickiej i Zana.

Zdaniem policji na ulicach Lublina mogłoby być bezpieczniej, gdyby nie zaniedbania z lat 80. i 90.

– Wydają się obecnie nie do nadrobienia – stwierdza Andrzej Kowalski, zastępca komendanta miejskiego policji w raporcie przekazanym Radzie Miasta. Zły stan jezdni był w zeszłym roku przyczyną aż 22 kolizji.

Miasto odpowiada, że w tym roku czeka nas mnóstwo remontów. – Zaplanowaliśmy odnowienie wielu ulic – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. – Opracowujemy też wieloletni plan remontów.


Tu będzie lepsza jezdnia:

Drogowcy pojawią się na al. Kraśnickiej (Jana Pawła II–granica miasta), Kompozytorów Polskich (Koncertowa–Smorawińskiego), Smorawińskiego (Spółdzielczości Pracy–Chodźki), Koryznowej (Niepodległości–Andersa), Podzamcze (Lwowska–Unicka), Lwowska (Tysiąclecia–Podzamcze). Przy al. Warszawskiej od Zbożowej do granic miasta ruszy budowa chodnika z oświetleniem.


Mapa - gdzie w Lublinie najczęściej dochodzi do wypadków:

Mapa - objaśnienie:

  • al. Kraśnicka – 20 wypadków, 1 ofiara śmiertelna, 26 rannych
  • Droga Męczenników Majdanka – 13 wypadków, 15 rannych
  • al. Solidarności – 10 wypadków, 1 ofiara śmiertelna, 13 rannych
  • Krańcowa – 10 wypadków (w tym 6 na przejściach z 6 rannymi), 13 rannych
  • Lwowska – 10 wypadków (w tym 5 na przejściach z 2 ofiarami śmiertelnymi i 3 rannymi), 2 ofiary śmiertelne, 8 rannych
  • Mełgiewska – 9 wypadków, 10 rannych
  • al. Unii Lubelskiej – 9 wypadków, 16 rannych
  • Al. Racławickie – 8 wypadków, 9 rannych
od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto