Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie wyjeżdżali mieszkańcy Warszawy? Sporo zaskoczeń w tegorocznym zestawieniu

Redakcja
Pixabay
Kolejny ranking, w którym Warszawa znalazła się na podium obok Krakowa oraz Wrocławia. Tym razem chodzi o mieszkańców miast, którzy pomimo pandemii i wprowadzonych obostrzeń, podróżowali najwięcej. Z danych wynika, że prawie 70 proc. osób zamieszkujących duże miasta wyjechało lub planuje wyjazd.

Wybuch pandemii wielu osobom pokrzyżował plany, także te urlopowe i podróżnicze. Jak wynika z rankingu przeprowadzonego przez markę Puccini, aż 80 proc. ankietowanych musiało zmienić swoje plany wyjazdowe w związku z zaistniałą sytuacją.

Warszawa na podium

Znacząco spadła częstotliwość wyjazdów Polaków, mieszkających w dużych miastach – nawet jeśli nie rezygnują oni z wyjazdów urlopowych całkowicie, ograniczyli ich ilość.

Jak się okazuje na urlopy w czasie pandemii wyjeżdżają przede wszystkim mieszkańcy takich miast jak: Kraków, Warszawa, Wrocław i Poznań. Najczęściej podróżowali mieszkańcy Krakowa – ponad 82 proc. osób zdecydowało się wyjechać na urlop. Warszawa znalazła się na drugim miejscu – ze stolicy na urlop udało się 79,86 proc. mieszkańców. Natomiast z Wrocławia – blisko 77 proc.

Najrzadziej wyjeżdżali w czasie pandemii mieszkańcy Trójmiasta oraz Szczecina.

Warszawa. Częściej wybieramy wyjazdy zagraniczne niż krajowe

Z raportu można odczytać, że mieszkańcy dużych miast preferują znacznie bardziej wypoczynek za granicą niż w kraju i najchętniej udają się na wczasy samolotem. Najczęściej wybierane destynacje w czasie pandemii to Grecja i Chorwacja, a na następnych miejscach można zobaczyć Włochy, Egipt czy Hiszpanię z Wyspami Kanaryjskimi. Najpopularniejszymi miesiącami na wyjazdy wakacyjne jest sierpień i wrzesień.

Ponad połowa ankietowanych na urlop w przeliczeniu na osobę wydaje mniej niż 3 tysiące złotych, a około 35,5 proc. mieszkańców dużych miast wydaje na urlop pomiędzy 3 a 5 tysięcy. Warszawiacy przodują także w statystykach pod względem największej ilości wydawanych pieniędzy na wyjazdy. Jednak w dalszym ciągu przeciętny mieszkaniec polskich miast nie może sobie pozwolić na wydatki urlopowe podobne jak mieszkańcy zachodniej Europy – jedynie 2,3 proc. osób, biorących w ankiecie, zbliża się do średnich, europejskich wydatków na wakacje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto