GKS Tychy - Legia Warszawa. Udany rewanż legionistów

Aleksandra Podgórska
GKS Tychy - Legia Warszawa. Udany rewanż legionistów Marcin Bodziachowski/legionisci.com
GKS Tychy - Legia Warszawa. Koszykarze Piotra Bakuna pokonali w meczu wyjazdowym GKS Tychy 81:56. Można więc mówić o udanym rewanżu za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek.

Spotkanie od pierwszych minut było bardzo zacięte. Ostatecznie zwycięsko z pierwszej połowy wyszli gospodarze, którzy na przerwę schodzili prowadząc 31:28. Po powrocie na parkiet obraz gry całkowicie się odmienił. Od tej pory to legioniści dyktowali warunki do tego stopnia, że w ostatniej kwarcie pozwolili tyszanom na zdobycie zaledwie 9 punktów!

Dużą zasługę w sukcesie Wojskowych miał Michał Aleksandrowicz, który ponownie został najlepszym strzelcem - na swoim koncie zapisał 20 punktów. Z dobrej strony pokazał się też Marcel Wilczek, który zdobył 19 punktów i zaliczył 11 asyst. Z kolei Łukaszowi Wilczkowi prawie udało się zanotować triple-double (9 puktów, 10 asyst i 9 zbiórek).

Powodem, dla którego legioniści tak dobrze zaprezentowali się w tym starciu, była dobra gra zarówno w ataku, jak i w obronie. Brylowali zwłaszcza Cezary Trybański, Marcel Wilczek i Damian Cechniak. Pierwszy Polak w NBA zanotował aż 9 bloków, dzięki czemu pobił rekord tegorocznych rozgrywek.

Po spotkaniu obaj trenerzy skomentowali postawę swoich drużyn.
- Uważam, że rozmiary porażki są zbyt duże. W pierwszej połowie graliśmy nieskutecznie
w ataku, mimo że byliśmy zespołem, dzieliliśmy się piłką i wzajemnie się szukaliśmy. Druga odsłona to z kolei wciąż słaba skuteczność i przy minus ośmiu głowy poszły na dół. Uważam jednak, że ten mecz mógł potoczyć się inaczej – powiedział trener GKS-u Tychy Tomasz Jagiełka.

- Wraz z trenerem Chabelskim, nieustannie motywowaliśmy zawodników do jeszcze lepszej gry. Wydaje mi się, że to w pewnym sensie zadziałało i dlatego trafili kilka ważnych rzutów. Bardzo podobała mi się druga połowa, ponieważ pokazaliśmy, że jesteśmy prawdziwym zespołem – stwierdził trener Legii Piotr Bakun.

Dzięki triumfowi nad GKS-em, Legia awansowała na 3. miejsce w tabeli. Następny mecz Wojskowi zagrają 8 lutego na Torwarze. Ich rywalem będzie AZS Politechnika Poznańska. W naszym konkursie możecie wygrać bilety na to spotkanie.