Gorzowianki nadal niepokonane!

W sobotnim meczu FGE gorzowskie koszykarki pokonały rywalki z Leszna 92:59.

Po słabym początku już w czwartej minucie meczu nasze koszykarki przegrywały 14:6. Właśnie wtedy o czas poprosił trener Dariusz Maciejewski. Gorzowskie zawodniczki uwagi trenera wzięły sobie do serca i od tego momentu zaczęły odrabiać straty. Świetny okres gry po przerwie miała amerykanka Allison Smalley. Gorzowianki pierwszą odsłonę meczu zakończyły wynikiem 30:22.
Od tego momentu pomimo oporu zawodniczek Tęczy Leszno gorzowianki systematycznie zwiększały przewagę ostatecznie zwyciężając 92:59. Debiut w gorzowskiej drużynie zanotowała Tatum Brown. Rozegrała ona dobre spotkanie zdobywając dla naszej drużyny 7 punktów. Musiała jednak wcześniej zakończyć swoją grę z powodu pięciu przewinień. Zawodniczka ta wyróżniała się także tym, że grała w charakterystycznej osłonie twarzy i rąk.
Gorzowianki po tym spotkaniu nadal pozostają niepokonaną drużyną zajmując z ośmioma punktami trzecie miejsce w tabeli. Za tydzień nasz zespół czeka trudny mecz w Rybniku. Tamtejszy ROW jak do tej pory spisuje się świetnie i także nie doznał goryczy porażki.
KSSSE AZS: Johnson 18, Smalley 17, Skobel 16, Kaczmarczyk 11, Nnamaka 10, Weaver 10, Brown 7, Trębicka 3, Dźwigalska 0, Maruszczak 0.
Tęcza: Fox-Griffin 16, Chomicka 9, Bednarczyk 9, Grabowska 8, Mukosiej 6, Urbaniak 6, Moszak 3, Janowicz 2, Freeman 0.