Grudziądzcy szczypiorniści ulegli olsztynianom

Łukasz Szalkowski
Grudziądzki MKS przegrał w pierwszym meczu rundy wiosennej II ligi z drużyną Szczypiorniaka Olsztyn 18:25.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie szczypiorniści MKS-u zeszli do szatni z przewagą jednego punktu nad drużyną gości.Sędziowie pomogli olsztynianomDruga połowa rozpoczęła się od kontrowersyjnych decyzji sędziów. W ciągu zaledwie trzech minut przyznali dwuminutowe kary trzem grudziądzanom. Goście wykorzystali przewagę i wyszli na trzypunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.- Wpływ na wynik meczu na pewno miały decyzje sędziów. Te pierwsze sześć minut, kiedy graliśmy w potrójnym osłabieniu zadecydowało, że Olsztyn odskoczył na trzy bramki i tą przewagę później otrzymywał. A my im jeszcze pomagaliśmy naszą słabą skutecznością - mówił po meczu Sylwester Ziółkowski, trener grudziądzkiej drużyny.Grudziądzanie w walce o utrzymanieSytuacja MKS-u w tabeli jeszcze bardziej się skomplikowała. W tegorocznym sezonie z grupy, w której znaleźli się grudziądzanie, spadają aż cztery drużyny. W tej chwili nasi szczypiorniści zajmują szóstą lokatę w stawce ośmiu ekip, tracąc pięć punktów do bezpiecznej, czwartej pozycji.- Najważniejszym celem jest teraz wygranie jak największej liczby spotkań. Musimy poprawić skuteczność, z którą mamy spore problemy - mówił Sylwester Ziółkowski.