Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gwiazdy programu Comenius dla II LO

kitaro
kitaro
Kolejne laury dla wzorcowego programu Comenius realizowanego w II LO

W dniach od 12 do 13 września w podwarszawskim Miedzeszynie odbyło się spotkanie realizatorów najlepszych Partnerskich Projektów Szkół w Programie Comenius koordynowanych przez polskie szkoły w latach 2007-2012 zatytułowane „Drugie życie projektów – efekty współpracy europejskiej w kontekście polskiej szkoły".
W dwudniowych warsztatach, podczas których rozmawiano o długotrwałych efektach zrealizowanych projektów i o potencjale, z jakim polskie szkoły uczestniczące w Programie Comenius wchodzą w nową perspektywę finansową 2014-2020 wzięło udział 28 osób – nauczycieli, dyrektorów szkół oraz koordynatorów projektów. II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie reprezentowali Ryszard Gierach (Koordynator wyróżnionego Projektu "Gra w klasy. Na tropie gier dawnych" ) oraz Anna Okrasińska (Opiekun Samorządu Szkolnego - uczestnik Projektu).
Należy przypomnieć, iż właśnie ten Projekt został wyróżniony przez Agencję Narodową statusem przykładu "dobrej praktyki" - spełniającym kryteria wysokiej jakości, innowacyjności w treści, trwale wpływającym na szkolną rzeczywistość, realizującym cele zaplanowane na etapie wnioskowania o dofinansowanie, zapewniającym trwałość efektów projektu, mającym wpływ na uczniów, nauczycieli, społeczność lokalną.
Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji dotyczącej upowszechniania i wykorzystania rezultatów obecnych na sali projektów wyróżnionych jako Star Projects w bazie European Shared Treasure oraz przypomnienia, co oznacza gwiazdka, którą każda Narodowa Agencja co roku przyznaje w Bazie EST najlepszym projektom koordynowanym w swoim kraju.
W pierwszym dniu spotkania uczestnicy opowiadali o tym, co udało im się na trwałe zmienić w swoich szkołach dzięki projektom Comeniusa. Klasa o profilu europejskim, punkt porad europejskich i tłumaczeń prowadzony przez uczniów we współpracy z parlamentarzystami do Europarlamentu, przedmiot „Sport w turystyce" (II LO Lubartów), czy współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami to tylko kilka przykładów działań, które nawet kilka lat po zakończeniu realizacji projektów przypominają lokalnym społecznościom o korzyściach płynących ze współpracy europejskiej w obszarze edukacji.
Co roku Narodowe Agencje we wszystkich krajach uczestniczących w Programie wyłaniają najbardziej wartościowe, innowacyjne lub po prostu najciekawsze projekty swoich beneficjentów. EST Star Projects (Projekty gwiazd EST) mają szanse na promocję i upowszechnienie na poziomie europejskim, a informacja o nich przekazywana jest na wirtualną platformę EVE, która ma służyć upowszechnianiu rezultatów projektów realizowanych przy wsparciu Komisji Europejskiej w obszarach edukacji, aktywnego obywatelstwa, inicjatyw dla młodzieży i kultury.
I właśnie takim mianem - Star Projects został dodatkowo wyróżniony Nasz Projekt. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: W Polsce przybywa pracowników z Ameryki Południowej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto