Gwiazdy TVN wygrywają z reprezentantami Sejmu

Marcin Chiliński

Dzisiaj na stadionie Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej odbył się wielki mecz, w którym zagrały Gwiazdy TVN i Sejmu. Rok temu reprezentanci Sejmu pokonali TVN 3:0. Dochód z meczu przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Już w 1. minucie Roman Kosecki był sam na sam z bramkarzem TVN, Kubą Wesołowskim, ale były piłkarz nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji. W 4. minucie Tomasz Zubilewicz faulował wychodzącego na wolne pole Wojciecha Olejniczaka, a sędzina podyktowała rzut wolny dla zespołu Sejmu. Rzut wolny wykonał Roman Kosecki. Zagrał piłkę na krótki słupek, ale reprezentant Sejmu, do którego trafiła piłka strzelił wprost w bramkarza. W 9. minucie bramkę zdobył Jacek Kurski, który pięknym lobem pokonał bramkarza TVN.

W 10. minucie Piotr Popowski dostał podanie od Tomasza Jachimka, jednak dziennikarz nSportu nie dobiegł do piłki. W 17. minucie wreszcie padł groźny strzał ze strony TVN, a jego autorem był Piotr Popowski. Dwie minuty później Tomasz Schimscheiner został sfaulowany przed polem karnym, Piotr Popowski z rzutu wolnego podał do Zawioły, który piłkę posłał ponad bramką. W 20. minucie Tomasz Jachimek ładnie odegrał przed polem karnym, a strzał Popowskiego obronił bramkarz Sejmu. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił, mimo wielu dogodnych sytuacji dla obu drużyn.

Druga połowę spotkania rozpoczęli gracze TVN, którzy starali się zepchnąć reprezentantów Sejmu do obrony. W 33. minucie w wielkim zamieszaniu w polu karnym Kuby Wesołowskiego, Roman Kosecki nie potrafi minąć sześciu zawodników TVN. W 40. minucie kibice spotkania oglądali piękne dośrodkowanie w kierunku Łukasza Grassa, ale bramkarz Sejmu RP wybił piłkę poza swoje pole karne. W 43. minucie Roman Kosecki minimalnie pomylił się przy strzale na bramkę Kuby Wesołowskiego, a w 44. minucie piękny rajd Tomasza Schimscheinera, zakończył się niecelnym strzałem aktora na bramkę Jakuba Rutnickiego.

Na dziewięć minut przed końcem spotkania Tomasz Sianecki dostał piłkę przed polem karnym, ale źle uderzył i bramkarz przeciwników mógł odetchnąć z ulgą. W 54. minucie Tomasz Schimscheiner został sfaulowany w polu karnym i sędzina Wnuk postanowiła odgwizdać rzut karny. Do piłki podszedł Piotr Popowski i pokonał bramkarza Sejmu RP. Chwilę później Łukasz Grass odważnie wszedł z piłką w pole karne i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce polityków. Dwie minuty później Piotr Popowski, komentator nSportu dostał piłkę na ósmym metrze pola karnego Jakuba Rutnickiego i strzelił trzecią bramkę dla "niebieskich".

Kadry:

TVN: Kamil Durczok, Piotr Gąsowski, Olivier Janiak, Tomasz Karolak, Leszek Lichota, Szymon Majewski, Paweł Małaszyński, Andrzej Morozowski, Bogdan Rymanowski, Tomasz Schimscheiner, Tomasz Sekielski, Tomasz Stanecki, Łukasz Wejchert, Jakub Wesołowski (bramkarz), Maciej Zakościelny, Tomasz Zubilewicz, Piotr Walter, Tomasz Jachimek, Piotr Popowski, Łukasz Grass, Dariusz Łapiński, Dariusz Prosiecki, Szymon Majewski, Kamil Durczok, Leszek Lichota, Piotr Gąsowski, Wojciech Zawioła, Grzegorz Bieliński, Robert Łuczak, Mariusz Pyszyński, Marcin Górniakowski, Piotr Grabowski.

Sejm RP: Grzegorz Schetyna, Andrzej Buła, Zdzisław Czucha, Tomasz Lentz, Janusz Chwierut, Antoni Mężydło, Zbigniew Ćwiąkalski, Andrzej Czerwiński, Andrzej Biernat, Ireneusz Raś, Cezary Grabarczyk, Włodzimierz Karpiński, Sławomir Neumann, Wojciech Ziemniak, Grzegorz Dolniak, Sławomir Rybicki, Roman Kosecki (kapitan), Jacek Kurski, Mariusz Kamiński, Krzysztof Jurgiel, Grzegorz Janik, Kazimierz Matuszny, Ryszard Kalisz, Wojciech Olejniczak, Tomasz Garbowski, Marek Sawicki, Grzegorz Zaniewicz, Ędward Ącki, Jakub Rutnicki (bramkarz).