Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hala Gwardii rok po nowym otwarciu. Inwestorzy są zadowoleni i planują kolejne niespodzianki

Piotr Momot
Pod koniec września 2017 roku Hala Gwardii została otwarta na nowo. Obiekt przy Placu Mirowskim zyskał nowe życie i stał się miejscem, które łączy w sobie właściwości targu ze świeżymi produktami, hali eventowej oraz stoisk z kuchnią świata. Po dwunastu miesiącach od otwarcia miejsca, które odwiedziło już wielu warszawiaków, operatorzy hali są zadowoleni ze swojej inwestycji.

Hala Gwardii - udane dwanaście miesięcy

Wiosną ubiegłego roku miasto rozstrzygnęło przetarg na zarządzanie zaniedbaną od długiego czasu Halą Gwardii. Wygrała go firma CBR Events, która natychmiast zabrała się do pracy i otworzyła odnowiony obiekt po czterech miesiącach. Osoby odpowiedzialne za ten projekt podkreślają, że miał on nawiązywać przede wszystkim do historii tego miejsca i łączyć w sobie trzy rzeczy - targ, strefę gastronomiczną oraz kulturę. Chociaż inwestorzy nie mówili tego głośno, projekt Hali Gwardii miał być pewną przeciwwagą dla oferty Hali Koszyki.

- Po roku czasu uważamy, że zaproponowana formuła polegająca na targu, gastronomii i działaniach społeczno-kulturalnych, które integrują warszawiaków, sprawdza się. Na pewno będziemy chcieli mocnej rozwijać koncept targowy, który naszym zdaniem jest sercem całego projektu. To tu ludzie wracają dla sprzedawców i ulubionych produktów. Zależy nam na jeszcze większej różnorodności oferty. Jesteśmy dumni, że Hala Gwardii tak świetnie wpisała się w funkcjonowanie kultowego bazaru i Hali Mirowskiej. Doskonale się uzupełniamy, tworząc kompletną ofertę dla warszawiaków - mówi Robert Baj, prezes zarządu CBR Events, operatora Hali Gwardii.

Odnowiony obiekt już po kilku miesiącach działalności doczekał się kilku wyróżnień. Został nominowany w konkursie "Wdechy 2017" oraz zdobył nagrodę Warsaw Insider w kategorii Food Concept. Hala była także nominowana do nagrody architektonicznej prezydenta m.st. Warszawy. Dodatkowo, w wakacje ratusz poinformował, że odwiedzający stolicę turyści i blogerzy wśród najczęściej polecanych miejsc, obok Starego Miasta czy Łazienek Królewskich, wymieniają również Halę Gwardii.

Hala Gwardii będzie czynna także w tygodniu

Życie w Hala Gwardii toczy się przede wszystkim weekendami. W piątek i sobotę od godz. 9-20 dostępny jest targ, a w godz. 11-1 funkcjonuje strefa gastronomiczna. Od 9 czynna jest także strefa śniadań. W niedzielę hala czynna jest trochę krócej. Operatorzy planują rozszerzyć regularną działalność obiektu na pozostałe dni tygodnia, jednak nie podają jeszcze szczegółów.

- Cieszymy się, że koncept jest międzypokoleniowy, sprawdza się wśród dorosłych, dzieci i seniorów. Integrujemy różne środowiska. U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Staliśmy się nie tylko miejscem handlowym, ale również miejscem spotkań, miejscem rodzinnym. Na pewno chcemy, żeby w przyszłości Hala działała cały tydzień, nie chcemy ograniczać się wyłącznie do weekendów. W najbliższym czasie będziemy ulepszać warunki wewnątrz obiektu. Chcemy zadbać o system wentylacyjny i ogrzewanie - przekonuje Robert Baj.

W dalszym ciągu centralnym punktem całego przedsięwzięcia jest ring bokserski. Nawiązuje on do pamiętnych pięściarskich mistrzostw Europy w 1953 roku rozgrywanych właśnie w Hali Gwardii. Polacy zdobyli na tych zawodach aż 8 medali, a portrety medalistów oraz innych sław polskiego boksu dumnie ozdabiają ściany obektu. Umieszczenie wszystkich bokserskich elementów w hali było możliwe dzięki współpracy z fundacją im. Feliksa Stamma, którą prowadzi Paula Stamm, prawnuczka legendarnego trenera „Papy” Stamma. W hali regularnie odbywają się też amatorskie zawody bokserskie, które cieszą się sporym zainteresowaniem.

Kiedy rok temu CBR Events szykowało się do nowego otwarcia Hali Gwardii, po cichu mówiono także o podobnej rewitalizacji w sąsiedniej Hali Mirowskiej, która nie spełnia standardów nowoczesnego miesjca pasującego do rozwijającej się w określonym kierunku Warszawy. Na razie jednak inwestycji w Halę Mirowską nie będzie.

- Obecnie wyłącznie skupiamy się na Hali Gwardii, jednocześnie jesteśmy też otwarci na współpracę z sąsiadującym z nami bazarem i Halą Mirowską. Jeśli pojawią się propozycje, chętnie podejmiemy się realizacji wspólnych projektów. Od początku chcieliśmy, żeby Hala Gwardii była inwestycją długofalową, nie tylko na 3 lata, dlatego zależy nam na kontynuacji współpracy w kolejnych latach - podsumowuje operator hali.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto