Hala Gwardii zostanie zamknięta na dwa lata. Wróci w nowej odsłonie

Redakcja
Szymon Starnawski/archiwum
Hala Gwardii zostanie zamknięta 31 stycznia 2021 roku. Po remoncie i z nowymi funkcjami wznowi działanie w pierwszej połowie 2023r. Szczegóły w tekście poniżej.

Hala Gwardii zostanie zamknięta

Za niespełna 3 miesiące warszawska Hala Gwardii zostanie tymczasowo zamknięta. - Dokładnie 31 stycznia 2021 roku kończy się warunkowe pozwolenie na użytkowanie wydane przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego - informuje portal PropertyNews.pl. Hala po remoncie i z nowymi funkcjami wznowi działanie w pierwszej połowie 2023r. Powstanie tam nowoczesna hala targowa, która jednocześnie będzie pełnić funkcję centrum aktywności lokalnej. - W nowej hali każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie - od targu z lokalną, zdrową żywnością, przez atrakcyjną strefę kulinarną, aż po centrum kultury i miejsce spotkań - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Mam nadzieję, że wzorem podobnych miejsc z Barcelony, Berlina czy Londynu - Hala Gwardii dzięki swojemu wyjątkowemu klimatowi stanie się miejscem tętniącym życiem, znaczącym na mapie Warszawy - dodaje prezydent.

Miasto chce przeprowadzić generalny remont wraz z prywatnym inwestorem (partnerstwo publiczno-prywatne). Inwestorzy zainteresowani generalnym remontem i zarządzaniem Hali Gwardii mogą składać wnioski o udział w postępowaniu do 20 listopada 2020 roku.

Jak zostanie wyłoniony partner?

Harmonogram prac przewiduje zakończenie postępowania i podpisanie umowy w grudniu 2021 r. Miasto tłumaczy, że tak długi proces wynika ze skomplikowanej procedury, która składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich będzie prekwalifikacja i dopuszczenie do udziału maksymalnie pięciu potencjalnych partnerów, z którymi będą prowadzone tury negocjacyjne: techniczne, ekonomiczne i prawne. Pozwolą one ustalić model realizacji przedsięwzięcia. Kolejno partnerzy zostaną wezwani do złożenia ostatecznych ofert. Miasto wybierze najkorzystniejszą z nich. Po podpisaniu umowy partner będzie mógł przystąpić do realizacji inwestycji.

Pod okiem konserwatora zabytków

Ze względu na wartości historyczne budynku prace projektowe i realizacyjne będą prowadzone w oparciu o wytyczne konserwatorskie. Zachowane detale architektoniczne, dopełniające wystrój elewacji (m.in. gzymsy, balustrady, opaski okienne) zostaną poddane pracom polegającym na wzmocnieniu, oczyszczeniu, uzupełnieniu ubytków oraz odtworzeniu w oparciu o materiały archiwalne. Wszystkie ślady związane z działaniami wojennymi (np. ślady po kulach) zostaną zachowane i zakonserwowane.

Zobaczcie też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Erytrol jest szkodliwy?

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie