Hokeiści Cheeloo Dębica zagrają w finale

Sławek Oskarbski
KKH Kaszowski Krynica rozgromił LHT Lublin 22-6, a UKH Cheeloo Dębica pokonało Hokejomanię Sanok 11-1 w pierwszym dniu turnieju finałowego grupy wschodniej II ligi hokeja na lodzie. W niedzielę zespoły z Dębicy i Krynicy spotkają się w finale.

Turniej na lodowisku w Dębicy rozpoczął się od pojedynku najlepszej drużyny fazy zasadniczej sezonu Kaszowskiego Krynica z czwartym zespołem - LHT Lublin. Zgodnie z oczekiwaniami gładkie i efektowne zwycięstwo odnieśli kryniczanie.W drugim meczu gospodarze podejmowali Hokejomanię. W fazie zasadniczej Cheeloo wygrało wszystkie cztery mecze z drużyną z Sanoka, ale były to zacięte, emocjonujące mecze. Jeden rozstrzygnął się dopiero w rzutach karnych. W najważniejszej w sezonie konfrontacji tych zespołów emocji i huśtawki nastrojów nie było. Cheeloo już w pierwszej tercji osiągnęło pięciobramkową przewagę, a później dokładało kolejne gole, nie pozwalając sobie na żadną chwilę słabości. Honorowe trafienie goście zdobyli w drugiej tercji wykorzystując grę w przewadze.W niedzielę o godz. 11 Hokejomania zagra z LHT Lublin o trzecie miejsce w grupie wschodniej II ligi. O godz. 13.30 rozpocznie się finał między Cheeloo Dębica a KKH Kaszowski Lublin. Stawką tego pojedynku będzie tytuł mistrza grupy wschodniej II ligi hokeja. Zwycięzca zmierzy się w kwietniu w Poznaniu ze zwycięzcą grupy wschodniej o mistrzostwo całej II ligi i prawo awansu do I ligi.