Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hulajnogi elektryczne, Warszawa. Jest ich już prawie 4 tysiące, a będzie jeszcze więcej

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Hulajnogi elektryczne, Warszawa. W stolicy pojawił się kolejny operator elektrycznych hulajnóg - Blinkee City. To już piąta firma, która wypożycza jednoślady na minuty. W sumie warszawiacy mogą korzystać z prawie 4000 e-hulajnóg. Dalsza część artykułu poniżej.

5 operatorów, 4 tysiące hulajnóg

W stolicy przybywa elektrycznych hulajnóg. Kilka dni temu swoją działalność w Warszawie rozpoczęła firma Blinkee City, która do tej pory oferowała wynajem elektrycznych skuterów i rowerów. Jest to już piąty operator (po Lime, hive, Bird i CityBee) e-hulajnóg w Warszawie. Według najnowszego raportu Vooom, warszawiacy mogą korzystać z 3650 pojazdów, które rozłożone są w całym mieście. Jednak lada moment ta liczba ma się zwiększyć, bo operatorzy wystawią na ulice kolejne kilkaset jednośladów. Cena za wypożyczenie jednośladów Blinkee City jest porównywalna do konkurencji. Na start trzeba zapłacić 2,5 zł, a każda minuta jazdy kosztuje 49 groszy.

ZOBACZ TEŻ: Warszawa Imprezy 3-5 maja. Majówka 2019 - Dzień Gwiezdnych Wojen, Defilada i nowy Park Fontann. Polecamy najlepsze wydarzenia

Warszawa Imprezy 3-5 maja. Majówka 2019 - Dzień Gwiezdnych W...

Hulajnogi coraz bardziej niebezpieczne

Problem braku odrębnych przepisów co do hulajnóg elektrycznych i innych tego typu pojazdów staje się coraz większym problemem. Kilka dni temu pisaliśmy o wypadku na chodniku z udziałem elektrycznej hulajnogi. Rozpędzony nastolatek wjechał hulajnogą w turystkę z Czech. Kobieta została poturbowana i przewieziona do szpitala. Co więcej, to ją policja uznała za winną i ukarała mandatem 50 zł.

ZOBACZ TEŻ: Po alkoholu można jeździć na hulajnodze elektrycznej? „Człowiek na hulajnodze jest pieszym, a pieszy może być pijany”

Według przepisów, osoba poruszająca się na hulajnodze traktowana jest tak samo, jak pieszy, a przez to obowiązuje ją konieczność korzystania z chodników, a nie, co wydałoby się bardziej logiczne, ze ścieżek rowerowych. Okazuje się, że istnieje także luka prawna, na podstawie której hulajnogą można jeździć nawet po "kilku głębszych". Więcej o tym przeczytacie tutaj.

Zakaz wjazdu dla hulajnóg

Kartka z informacją o zakazie wjazdu na elektrycznych jednośladach zawisła na bramie wejściowej do ogrodu Łazienek Królewskich. Ma to związek z rosnącą liczbą osób, które jeżdżą hulajnogami na terenie ogrodu i tym samym stanowią niebezpieczeństwo dla spacerujących tam ludzi, szczególnie osób niepełnosprawnych, starszych i dzieci. Przypomnijmy, że e-hulajnogi mogą rozwinąć prędkość nawet do 25-30 km/h.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto