Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

HumanDOC. Najlepsze dokumenty do zobaczenia w sieci zupełnie za darmo

Redakcja Warszawa
Wieloryb fotos
Wieloryb fotos materiały prasowe HumanDOC
Trwa XI Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych #HumanDOC. Na widzów w sieci czeka 25 zaangażowanych społecznie dokumentów pokazujących poruszające historie i niezwykłych bohaterów. Wszystkie filmy można obejrzeć za darmo nie wychodząc z domu. Festiwal potrwa aż siedem dni. Co warto zobaczyć?

Kolumbia: Niebezpieczne Związki

Czy w silnie spolaryzowanym świecie ludzie mogą znaleźć wspólny grunt dla pokoju?
Film „Kolumbia: Niebezpieczne Związki | Colombia in My Arms” w reżyserii Jenni Kivistö & Jussi Rastas to fascynujący dokument z bajecznymi wręcz zdjęciami. Filmowcy dotarli w niezwykłe miejsca i zdobyli zaufanie nietuzinkowych bohaterów, w tym plantatora kokainy czy majętnego barona. Ich film to odyseja po pogrążonej chaosem Kolumbii i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak ocalić ukochany kraj.

Ściana Cieni

Najnowszy film polskiej reżyserki Elizy Kubarskiej specjalizującej się w filmach z krańców świata. „Ściana Cieni” to hipnotyzująca opowieść o ambicji, marzeniach, strachu i konieczności. Ten film oddaje głos niedocenianej, milczącej dotąd społeczności Szerpów.
„Ściana Cieni” to z wyczuciem prowadzona opowieść o poświeceniu rodziców, którzy decydują się złamać lokalne tabu, by zarobić na edukację syna. Fantastyczne zdjęcia, muzyka, klimat pozwolą nam przenieść się w miejsca niedostępne zwykłym śmiertelnikom.

Utracony Dom

Młody słowacki reżyser Juraj Mravec był świadkiem wojny w Iraku w bliskim sąsiedztwie cierpień i śmierci. To doświadczenie stało się podstawą jego filmu o wojnie i męskiej przyjaźni.
Obserwujemy historię dwóch jazydów, którzy przeżyli ludobójstwo w Górze Sindżar na granicy iracko-syryjskiej. Obserwujemy także dwóch słowackich medyków, którzy ratują życie u boku armii irackiej podczas bitwy o Mosul. Dwaj pierwsi czekali na wyjazd – w końcu chcą być bezpieczni w Europy, a dwaj pozostali opuścili swoje europejskie domy i dobrowolnie zaangażowali się w wojnę z Państwem Islamskim.
Ten film to momenty i emocje, jakich (szczęśliwie) nie doświadczy nikt, kto nie był na wojnie. Widzimy więc rozpacz medyków - Mateja i Olivera, gdy nie udaje im się uratować rannego dziecka. Obserwujemy ich również, gdy wypełniają swoją powinność i mimo wszystko ratują islamskiego bojownika.

Wieloryb z Lorino

Ten film to zdjęcia, od których będziecie mieli ciarki na plecach. Historia z krańca świata, a jednak o nas wszystkich. A po filmie refleksja nad relacją między człowiekiem i przyrodą.
„Wieloryb z Lorino” opowiada historię ludzi, którzy zamieszkują jedno z najbardziej niedostępnych i najtrudniejszych do życia miejsc na Ziemi — Półwysep Czukocki. Oddzielony wąską cieśniną od Alaski Półwysep leży na północno-wschodnim krańcu Eurazji, nad Morzem Beringa i Czukockim. Obecnie mieszkają tu Rosjanie, Czukcze i Eskimosi. Film ukazuje, jak starożytna tradycja polowania na wieloryby skupia wokół siebie różnych przedstawicieli lokalnej społeczności.
Warto również wiedzieć, że reżyser tego docenianego na festiwalach dokumentu, Maciej Cuske został wybrany reżyserem roku na festiwalu IDF West Lake International Documentary Festival w Chinach.
Zapraszamy na bezpłatny pokaz wyjątkowego dokumentu polskiej produkcji "Wieloryb z Lorino" już w piątek 27 listopada o godz. 20.10 na platformie Festiwalu HumanDOC . Po projekcji odbędzie się rozmowa z reżyserem.

Zatamowane

Nakręcony z niezwykłym rozmachem, z pięknymi zdjęciami, energetyzująca muzyką i animacjami film „Zatamowane” jest jak dzika rzeka, o której opowiada. Od razu porywa widza wartkim nurtem ciekawej i przejmującej opowieści okraszonej niezwykłymi okolicznościami przyrody. Wielokrotnie nagradzany dokument do pouczająca podróż w ślad za załogą kajakarzy broniących ostatnich dzikich rzek Europy, zagrożonych przez budowę 2700 tam. Od Słowenii po Albanię trwają protesty lokalnych społeczności a bohaterowie tej opowieści wspierając miejscowych walczących o ocalenie natury.

Żeby oglądać filmy prezentowane na Międzynarodowym Festiwali Filmów Dokumentalnych wystarczy wejść na vod.humandoc.pl i cieszyć się festiwalem we własnym domu.

Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto