Hutnik Warszawa z Pucharem Polski

Mateusz Gotz
Dość nieoczekiwanie piłkarze Hutnika Warszawa zwyciężyli w okręgowym Pucharze Polski sezonu 2008/09. W finale rozegranym na bocznym boisku Legii Warszawa pokonali oni gospodarzy 1:0.

Nie można zapomnieć o fakcie, że zawodnicy Hutnika Warszawa nie spotkali się z pierwszym zespołem Legii, a piłkarzami występującymi na codzień w Młodej Ekstraklasie. Nie umniejsza to jednak zbytnio dużego sukcesu graczy z Bielan, którzy sami nie spodziewali się chyba zdobycia Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

Spotkanie rozegrano na bocznym boisku Legii Warszawa. Piłkarze Hutnika Warszawa znają je doskonale ponieważ występowali tam, gdy zamknięto obiekt przy Marymonckiej po zamieszkach i pobiciu piłkarzy Polonii Warszawa. Nie wiadomo czy boczna murawa przy Łazienkowskiej nie będzie ponownie areną występów "Dumy Bielan", której kibice po raz kolejny dali o sobie znać podczas meczu z Hutnikiem Warszawa. O chłopcu zranionym kamieniem po meczu **

pisaliśmy kilka dni temu na MM-ce.

**

Przechodząc do samego spotkania, zwycięska bramka dla gości padła przed końcem pierwszej połowy meczu. W 43. minucie spotkania gola na wagę pucharu zdobył głową Konrad Jabłoński.

Obydwie drużyny awansowały do Pucharu Polski na szczeblu krajowym.

Legia Warszawa - Hutnik Warszawa 0:1 (0:1)

Bramka: Jabłoński (43., po rzucie rożnym Sadowskiego)

Legia: Skrzyński - Rawa, Świdzikowski, Hernacki (75. Kozub), Tomczyk Ż - Mikołajczak, Wocial, Makles (46. Zbozień), Woźniak (63. Stoch), Jezierski - Łanucha (59. Cempa)

Hutnik: Bigajski - Piros, Leśniewicz, Jabłoński, Cichmiński - Antolak, Antolak, Tarnowski, Goluch - Sadowski (90. Grochownia), Sienkiewicz (30. M. Szymaniak Ż)