I Otwarte Mistrzostwa Włocławka Nauczycieli w szachach 2013

Od lewej Jan Czarnomski z ZS nr 3, który pokonał w dodatkowej partii decydującej o mistrzowskim tytule Katarzynę Stefańską ze SP nr 23.

NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej zorganizował I Otwarte Mistrzostwa Włocławka Nauczycieli w szachach. Współorganizatorami turnieju byli: Włocławskie Centrum Kultury i Włocławski Klub Szachowy 1938.

Do zawodów szachowych zorganizowanych w Klubie Stara Remiza przystąpiło 8. zawodników reprezentujących włocławskie szkoły, którzy grali tempem P'15. W turnieju zanotowano kilka niespodzianek, w wyniku czego rywalizacja o poszczególne lokaty toczyła do ostatniej kolejki spotkań. Jednak ona nie przyniosła ostatecznego rozstrzygnięcia.

Po przeliczeniu punktów okazało się, że o tytule mistrza Włocławka nauczycieli w szachach miała zadecydować dodatkowa partia. W dogrywce po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężył Jan Czarnomski z ZS nr3, który pokonał występującą na co dzień w III ligowym WKSz 1938 - Katarzynę Stefańską ze SP nr 23.

Po brąz sięgnął reprezentujący również włocławski klub, Janusz Augustowski z CdiE. Na czwartej pozycji uplasował się Leszek Konefał, a piąty był Piotr Bychowski z ZSEk. Szósta lokata przypadła Janowi Koniecznemu z ZSEl, a kolejne miejsca zajęli: Jan Piwoński ze SP nr 23 i Krzysztof Żywica ze SP nr 10.