III Wybory Miss Polski na Wózku. Ruszyła rekrutacja kandydatek

Zuza Gunia
Ubiegłoroczna kandydatka do konkursu Miss Polski na Wózku
Ubiegłoroczna kandydatka do konkursu Miss Polski na Wózku archiwum Polska Press Grupy/ fot. Andrzej Banaś
Jeśli jeździsz na wózku i chcesz przeżyć przygodę życia, koniecznie zgłoś się do wyborów Miss Polski na Wózku 2015. Rekrutacja trwa do 2 maja.

Fundacja Jedyna Taka chce skończyć ze stereotypowym postrzeganiem kobiet niepełnosprawnych. Dlatego organizuje już trzecią odsłonę wyborów najpiękniejszych kobiet, które poruszają się przy pomocy wózka inwalidzkiego.

Zależy im na zaprezentowaniu ich jako osoby aktywne i doskonale spełniające się w roli np. matek, czy kobiet realizujących się zawodowo. Fundacja chce udowodnić, że panie poruszające się na wózku mogą być pełne pasji, sił i wytrwałości w dążeniu do realizacji własnych marzeń. Bo wózek wcale nie przesądza o atrakcyjności.

- Organizując wybory Miss Polski na Wózku pokazujemy, że każda kobieta, niezależnie od motoryki, może być piękna. Wybory Miss Polski na Wózku zwracają uwagę na jeden ważny fakt: niepełnosprawna kobieta to przede wszystkim kobieta. I jeśli tylko chce – może być piękną panią, żoną, matką, czy businesswoman realizującą się zawodowo! - tak do udziału w konkursie zachęcają organizatorzy.

Co zrobić by się zgłosić do konkursu?

Pobierz wniosek rekrutacyjny ze strony fundacji Jedyna Taka. Wypełnij pobrane dokumenty, dołącz dwa zdjęcia: jedno portretowe, jedno całej sylwetki na wózku i prześlij wszystko na adres: rekrutacja@jedyna-taka.pl

Konkurs składa się z dwóch etapów: w pierwszym spośród zgłoszeń internauci wybiorą finałową dziesiątkę (przy pomocy sms-ów). Dwie kandydatki dostaną tzw. dzikie karty, a wyłoni jest specjalnie powołana komisja konkursowa. Finałowa dwunastka wyjedzie do Warszawy, by wziąć udział w zajęciach z fryzjerem, stylistą, coachem oraz w profesjonalnej sesji zdjęciowej. W drugim etapie, poznamy Miss Polski na Wózku 2015, I i II Wicemiss Polki na Wózku, a także Miss Popularności, Miss Foto i Miss Publiczności.

**Czytaj też:

Wyjątkowy rejs z niezwykłymi załogantami. Możesz do nich dołączyć [zdjęcia]

**

Wideo

Dodaj ogłoszenie