PIĄTEK: Spotkanie z Leszkiem Białkowskim, kolekcjonerem syrenek © Szymon Starnawski
[2/37]

PIĄTEK: Spotkanie z Leszkiem Białkowskim, kolekcjonerem syrenek

Plakietki, proporczyki, karty do gry, figurki, pocztówki, breloczki, a nawet zegary i zapalniczki - co łączy te wszystkie przedmioty? Jeden symbol: syrenka warszawska! Pan Leszek Białkowski od ponad 60 lat zbiera wszystkie eksponaty, na których pojawia się syrena. W sumie jego kolekcja liczy około 6,5 tys. przedmiotów. O swojej pasji opowie już w piątek na wydarzeniu, które organizuje Dom Kultury Zacisze.

17 maja w placówce odbędzie się spotkanie poświęcone syrence warszawskiej, na którym pan Leszek nie tylko opowie o swojej niezwykłej kolekcji, ale także zaprezentuje niektóre eksponaty. Ponadto w programie wydarzenia zaplanowano:

  • prezentację fotoreportażu z wizyty u Leszka Białkowskiego i jego kolekcji (pokaz multimedialny)
  • rozmowę o konkursie recytatorskim ''Warszawska Syrenka'' oraz o Syrence w legendach i bajkach
  • wykonanie poematu ''Wisła'' Władysława Broniewskiego przez Alicję Kuczyńską-Kratę
  • znane melodie związane z Wisłą - Stefan Welbel (fortepian)


Godzina rozpoczęcia: 11:00
Gdzie: Dom Kultury Zacisze (Blokowa 1)

WYDARZENIE DARMOWE

Obejrzyjcie nasz wywiad z panem Leszkiem oraz sprawdźcie zdjęcia jego imponującej kolekcji tutaj:

Nietypowa pasja mieszkańca Bródna. Pan Leszek od 60 lat kolekcjonuje warszawskie syrenki. Jego kolekcja liczy 6,5 tys. przedmiotów [ZDJĘCIA]Warszawa imprezy 17-19 maja 2019. Szukacie pomysłu na weekend? Nie wiecie jak ciekawie spędzić czas? Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych wydarzeń w Warszawie od piątku do niedzieli. Wśród nich znajdziecie zarówno bezpłatne, jak i płatne propozycje imprez. Otwórzcie galerię i zobaczcie, co będzie działo się w najbliższy weekend w Warszawie.