Wybierz region

Wybierz miasto

  Dolce Vita. Wystawa malarstwa Joanny Sierko-Filipowskiej w Art in House

  Art in House

  Art in House Dom Aukcyjny
  Warszawa, ul. Al. Jerozolimskie/107, +48 51 021 14 10

  18:00 Od 7.08.2019 do 5.09.2019

  • Wstęp wolny

  Nimfy, anioły, tajemnicze ogrody, motyle, koty, pantofelki – co łączy wszystkie te rzeczy? Dowiecie się, odwiedzając wystawę malarstwa Joanny Sierko-Filipowskiej w Domu Aukcyjnym Art in House przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie. Ekspozycję rozpocznie wernisaż, ktory będzie miał miejsce 7 sierpnia o 18:00, zaś wystawa potrwa do 5 września i będzie można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00.

  Malarstwo Joanny Sierko-Filipowskiej to podroż do baśniowego świata artystki, gdzie w mehofferowskich ogrodach spotkamy Vivienne Westwood, zaś na ostatniej wieczerzy ugości nas John Galliano. Fascynacją modą ujawnia się we wspaniałych kreacjach, w ktore ubrane są namalowane postacie, zaś faktura tkanin widoczna jest gołym okiem. Obok elementow glamour i dekoracyjnej roślinności Art Nouveau, na obrazach przewija się postać samej malarki – płomiennowłosej anielicy.

  Joanna Sierko-Filipowska to malarka urodzona 13 lutego 1960 w Białymstoku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki. Odebrała dyplom z wyrożnieniem w pracowni grafiki warsztatowej prof. Haliny Chrostowskiej, zaś aneks z malarstwa w pracowni prof. Jerzego Tchorzewskiego uzyskała w 1985 roku. W 1986 roku otrzymała stypendium tworcze przyznane przez Ministra Kultury i Sztuki. Ważnym wydarzeniem w życiu artystki było spotkanie z Jerzym Dudą Graczem w 2001 roku na plenerze malarskim we wsi Kamion nad Wartą koło Wielunia.

  Zapraszamy!

  Dolce Vita. Wystawa malarstwa Joanny Sierko-Filipowskiej
  7 sierpnia – 5 września, pn-pt 10:00 -18:00
  Wernisaż: 7 sierpnia, 18:00
  Art in House Dom Aukcyjny
  Al. Jerozolimskie 107, Warszawa

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy znasz zasady dobrego wychowania... w pracy? Na tym wykłada się każdy! QUIZ